NewsletterFacebook

Edukacja

Zapraszamy grupy szkolne na filmy i bajki z bieżącego repertuaru. Terminy i godziny można ustalać indywidualnie.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje filmowe, co oznacza, że możemy zagrać również starsze filmy i bajki, których nie mamy obecnie w repertuarze.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne zapraszamy na filmy:
KRÓLESTWO
OSTATNIA RODZINA
WOŁYŃ
DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE
POWIDOKI

WYKLĘTY
MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

 

 

 

OFERTA DLA SZKÓŁ

KINO wychowuje ZDROWE pokolenie - program edukacyjny na rok szkolny 2016/2017

kwzp

Problem otyłości i nadwagi wśród polskich dzieci (według badań Instytutu Żywności i Żywienia co piąty uczeń ma nadmierną masę ciała*) oraz dorosłych przewija się w mediach, ale brak spójnej polityki dotyczącej profilaktyki otyłości i chorób żywieniowo zależnych oraz promocji zdrowego żywienia. Potrzebne jest wprowadzenie powszechnej edukacji kulinarnej do szkół. W programie szkół powinien znaleźć się przedmiot „Zdrowie”, aby umożliwić dzieciom i młodzieży zdobycie informacji na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz nauczyć dbania o zdrowie.
*Na podstawie komentarza do raportu IŻIŻ prof. Mirosława Jarosza

Ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju wiedzę miało duży wpływ na powstanie Programu edukacyjnego na rok 2016/2017 oferowanego przez kino LUNA. Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie ma na celu zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia uczniów, zadbanie o ich zdrowie i kondycję, wyposażenie ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację. Program obejmuje zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej i ekonomicznej i przeznaczony jest do realizacji w klasach IV-VI SP, gimnazjum i liceum.

Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie został opracowany w oparciu o filmy dokumentalne i obejmuje dziesięć pozycji filmowych, w ramach których realizowane są uniwersalne treści ekonomiczno-społeczne i kształtowane są umiejętności niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Do każdego tytułu opracowane zostały gotowe scenariusze z obudową merytoryczną i metodyczną, spójne z realizowanymi treściami i dostosowane do podstawy programowej klas IV-VI, gimnazjum oraz liceum.

Bloki filmowe nie stanowią cyklu, filmy można dowolnie łączyć bądź wybrać jedynie pojedyncze projekcje. Prelekcje poprowadzą wybrani specjaliści, np. dietetycy, coachowie zdrowia i żywienia, ekonomiści, socjologowie, itp. Po każdym spotkaniu nauczyciele otrzymają przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji o zdrowym stylu życia, stanowiące doskonałe wsparcie w rozwijaniu edukacji prozdrowotnej uczniów.

Informacje praktyczne:

  • terminy i godziny projekcji ustala się indywidualnie pod nr tel. 606 544 851 (pon-pt 8:00-16:00) lub mailowo edukacja@kinoluna.pl
  • projekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (start projekcji ok. godz. 9:00-10:00)
  • grupy łączone są według wieku - klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum oraz klasy I-III liceum
  • minimalna frekwencja to jedna klasa
  • cena biletu od ucznia to 12 zł
  • nauczyciele nie płacą za bilety, na 15 uczniów przypada jeden bezpłatny opiekun

W załącznikach na dole strony pełny opis programu oraz wykaz filmów.

 

 

 

OFERTA DLA PRZEDSZKOLI

BAJKOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ 

Spotkania będą polegały na połączeniu animacji na ekranie i warsztatów rytmiczno-muzycznych dla dzieci. Podczas każdego ze spotkań będzie prezentowany dokładnie jeden instrument perkusyjny, jego historia, pochodzenie, techniki wykonawcze i sposoby wydobycia dźwięku. Ćwiczenia będą skorelowane z tym, co dzieci zobaczą na dużym ekranie, czyli wybranymi bajkami spośród polskich animacji. W przypadku mniejszej ilości dzieci Prowadząca wprowadzi także do warsztatów elementy ruchowe.

Spotkania będą trwały około 45 minut (20 min to bajki, 25 min. warsztatów).
Bilety: 20 zł od dziecka. Minimalna grupa: 25 osób. 
Przy grupie powyżej 40 osób możliwość negocjacji ceny

Prowadząca warsztaty: Jagoda Jabłonowska - absolwentka Akademii Muzycznej w klasie perkusji. Współpracuje z orkiestrą Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz z Teatrem Polskim. Jest założycielem klasy perkusji w Miejskiej Szkole Artystycznej I stopnia im Konstantego Ryszarda Domagały. Prowadzi też eksperymentalną klasę perkusji w przedszkolu Rubik Music School, w którym w tajniki perkusji wdraża kilkuletnich entuzjastów sztuki perkusyjnej.

Warsztaty odbywają się w godzinach porannych - dokładne terminy do ustalenia z przedszkolem.

 

 

 

Koordynator projektów edukacyjnych
Natalia Czarnowska
edukacja@kinoluna.pl
tel.: 22 628 96 98
kom.: 606 544 851
Do ściągnięcia: