NewsletterFacebook

Filmowe lekcje w kinie Luna

Dział Edukacji Kina Luna przygotował cztery programy edukacyjne, które pomogą nauczycielom realizować program z zakresu nauczania początkowego, języka polskiego, biologii, historii, wiedzy o kulturze, zajęć w ramach godziny wychowawczej. Wybitne filmy fabularne i dokumentalne, wyselekcjonowaliśmy w taki sposób, by zapoznać uczniów z ciekawym językiem filmowym, a jednocześnie dostarczyć im rozrywki.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi programami na rok 2018/2019. W każdej zakładce znajdziecie państwo opis programu oraz katalogi z filmami.

Kino wychowuje zdrowe pokolenie

postawowe / ponadpodstawowe

Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie ma na celu zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia uczniów, zadbanie o ich zdrowie i kondycję, wyposażenie ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację

Akademia Dokumentalna

postawowe / ponadpodstawowe

Selekcja filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży pokazywanych na jednym z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity

Historia w ożywionych obrazach

postawowe / ponadpodstawowe

Seria realizowana przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przedstawia kluczowe momenty historii Polski w formie filmowo „ożywionych” obrazów klasyki polskiego malarstwa historycznego. Na serię składają się dwa cykle "Polska Niepodległa " i "Jan Matejko". Bohaterowie obrazów, dzięki wybitnym aktorom, ożywają na ekranie. Widzowie mogą usłyszeć ich rozmowy i poznać kontekst historyczny, w jakim była Polska w danym momencie dziejowym.

#sztuka #film

Kinotrampkowe rozmowy o dorastaniu

postawowe / ponadpodstawowe

Selekcja filmów z Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży - Kino w Trampkach. Filmy o młodych bohaterach są punktem wyjścia do rozmowy o życiu i jakości utworu audiowizualnego.