NewsletterFacebook

13. SPUTNIK: NOC GROZY

DAMA PIKOWA: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

 

Złowieszcze widmo Damy Pikowej ponownie domaga się krwi. Tym razem jego ofiarami stają się wychowankowie internatu mieszącego się w okrytym ponurą sławą starym pałacu. Opowiadając sobie straszne historie o zabójstwach dzieci, które miały tutaj miejsce w minionym stuleciu, nastolatkowie znajdują w opuszczonym skrzydle budynku tajemnicze zwierciadło, pokryte zagadkowymi rysunkami. Wygłupiając się, uczniowie przeprowadzają przy zwierciadle mistyczny obrzęd wywoływania ducha Damy Pikowej i wypowiadają najdziwniejsze życzenia w nadziei, że widmo jej spełni. Żartownisie nawet nie podejrzewają, że ceną za spełnienie każdego życzenia, są ich własne dusze, i że Dama Pikowa nie zazna spokoju dopóki nie zdobędzie ich wszystkich.

 

PRZEKLĘTA DRUMLA

 

Młoda nauczycielka Sardaana zostaje skierowana do pracy w wiejskie szkole. Na miejscu poznaje młodego fotografa Niurguna. Mężczyzna zaprasza ją do zwiedzenia lokalnego muzeum, które prowadzi jego ojciec. W pewnym momencie Niurgun musi się oddalić, aby załatwić swoje sprawy, a pozostawiona sama sobie Sardaana bierze do ręki zabytkową drumlę i uderza po jej języczku. Od tej pory nawiedzają ją koszmarne sny, nad którymi nie jest w stanie zapanować.

 

ŚWIT

 

 

Brat głównej bohaterki ginie w zagadkowych okolicznościach. Dziewczynę zaczynają prześladować koszmary – także na jawie. Udaje się więc do instytutu somnologii, gdzie wraz z innymi pacjentami pogrąża się w grupowym świadomym śnie. Wraz z nastaniem dnia, budzi się jednak w innej rzeczywistości, która jest bardziej przerażająca od najgorszego koszmaru...