NewsletterFacebook

17. TKH: Jesteśmy w ciąży

Tytuł oryginalny: 

Embarazados

Fran (Paco León) i Alina (Alexandra Jiménez) od wielu lat są parą. Alina zbliża się do czterdziestki – to ostatni dzwonek, żeby zajść w ciążę i urodzić dziecko. Fran nie jest zdecydowany na potomstwo – spełnia się w pracy, której nie chce zamienić na pieluchy.

Kiedy podczas wizyty u ginekologa (Karra Elejalde) okazuje się, że plemniki Frana są „nieliczne, nieruchliwe i nienormalne”, a Alina wkroczyła w okres przedmenopauzalny, wszystko się komplikuje. Trzeba podjąć decyzje: Fran - czy chce być ojcem, czy nadal cieszyć się niczym nieskrępowaną swobodą, Alina – czy poddać się sztucznemu zapłodnieniu i zostać matką, czy jednak zaufać zdolnościom reprodukcyjnym Frana.

Z pozoru „lekka i przyjemna” gorzko-słodka komedia romantyczna o miłości, partnerstwie w związku, rodzicielstwie i dojrzałości. Wyreżyserowny przez Juanę Macías (Tu i teraz), zrealizowany w San Sebastian film pokazuje strach przed utratą wolności i wygodnego życia oraz często na wyrost wymyślone komplikacje w pogodzeniu rodzicielstwa z pracą.

Gatunek: 
komedia
Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2016
Czas trwania: 
100 min
Reżyseria: 
Juana Macías
Scenariusz: 
Juana Macías, Juan Moreno, Anna R. Costa
Obsada: 
Paco León, Ernesto Sevilla, Alexandra Jiménez, Alberto Amarilla