NewsletterFacebook

Aeropress Movie

Film dokumentalny o kultowym urządzeniu do parzenia kawy, które pokochało miliony, ukazuje historię Aeropressu - od kalifornijskiego warsztatu projektanta do scen Mistrzostw Świata.

W 2005 roku, Alan Adler, twórca zabawek, stworzył nowe urządzenie do parzenia kawy i wypuścił je na amerykański rynek. Od tamtej pory wyprodukowano miliony Aeropressów, a ludzie oszaleli na ich punkcie - używają ich zarówno w swoich domach i biurach jak i na szczytach gór, plażach, w lasach, a nawet podczas lotu samolotem. Aeropress wyzwala kreatywność i umożliwia wymyślanie nowych metod parzenia. Najlepszym tego przykładem są Mistrzostwa Świata AeroPress, który gromadzi co roku ponad 3000 uczestników konkurujących w stworzeniu najlepszego przepisu.

Po trzech latach vlogowania i tworzenia krótkich filmów, Radek Nožička i Aleš Pospíšil, twórcy European Coffee Trip, jednego z najpoczytniejszych blogów o tematyce kawowej na świecie, zauważyli jak wiele emocji budzi Aeropress, stąd pomysł na dokument. Społeczność kawowa wsparła ich pomysł, dorzucając swoje cegiełki na portalu Kickstarter i po miesiącach karkołomnej pracy możemy cieszyć się oglądaniem filmu na dużym ekranie.

{film w wersji oryginalnej, bez polskich napisów}

Gatunek: 
dokumentalny
Rok produkcji: 
2017
Język: 
Angielski