NewsletterFacebook

Ameryka Środkowa na czterech kołach

Zapraszamy w czwartek, 25 października o godz. 19.00 na pokaz slajdów: “Ameryka Środkowa na czterech kołach” autorstwa Marty Owczarek i Barteka Skowrońskiego (“Byle Dalej”). Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”

Zapraszamy w podróż przez Gwatemalę, Salwador, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę i Panamę. Marta i Bartek opowiedzą m. in. o tym, co kryją tropikalne lasy, jak wygląda życie u stóp aktywnych wulkanów, o indiańskich rytuałach i przemytnikach z Karaibów. Zdradzą też kulisy podróżowania z małym dzieckiem na pokładzie. Co robić, żeby nie zwariował zarówno małolat, jak i rodzice? Jak to jest funkcjonować przez wiele miesięcy w samochodzie i na kempingach? Jak wybierać miejsca na nocleg? Czy to bezpieczne? Jednym słowem kwintesencja wielomiesięcznej włóczęgi po Ameryce Środkowej.

Marta Owczarek i Bartek Skowroński, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” oraz „Pod stopami słońca”, od ponad dziesięciu lat żyją w podróży. Gdy w 2014 roku na świat przyszła ich córka Zosia, przesiedli się z motocykli na cztery koła. Od tego czasu przemierzyli wspólnie kamperem Kanadę, USA, Meksyk i Amerykę Środkową.