NewsletterFacebook

Bargiel - Śnieżna Pantera/K2

Wywiad z Johnem Porterem (video)
Polska, 2016, 11’
Autor cenionej na całym świecie książki „Przeżyć dzień jak tygrys. Alex MacIntyre i narodziny stylu alpejskiego w Himalajach”, która właśnie doczekała się polskiej edycji, przybliża niektóre ciekawe wątki zawarte w książce, prezentując przy okazji powściągliwy brytyjski humor. Zapowiedź spotkania z Johnem Porterem 10.12.2016 r. o godz. 18.00.

Śnieżna Pantera
Polska, 2016, 45’
Prezentacja jednego z odcinków serialu filmowego z udziałem Andrzeja Bargiela, zrealizowanego z dużym rozmachem dla kanału „Discovery”. Nasz czołowy skialpinista w drodze po światowy rekord szybkości wejścia na pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego.   

K2 i niewidzialni tragarze (K2 and The Invisible Footman)
Brazylia 2015, 54’
Iara Lee wraz z zespołem dokumentuje życie tragarzy z rejonu Gilgit-Baltistan w Pakistanie. To dzięki tym cichym bohaterom możliwe są wejścia na K2 i inne pakistańskie ośmiotysięczniki. W kapitalnej scenerii film pokazuje odwagę i codzienne poświęcenie niedocenianych tragarzy. Jest jednocześnie odmiennym spojrzeniem na Pakistan, pokazywany w światowych mediach zwykle jako kraj konfliktów i zamachów.