NewsletterFacebook

Daleka podróż za jeden uśmiech - MDAG film festival

Weit. Die Geschichte von einem Weg um die Welt

Wiosną 2013 roku Gwen Weisser i Patrick Allgaier spakowali plecaki i wyruszyli w długą podróż dookoła świata. Z rodzinnego Freiburga para spontanicznie wybrała się na Wschód. Pojechali autostopem przez Bałkany do Moskwy, następnie do Azji Centralnej Kaukazu, Iranu, Pakistanu, Indii, Nepalu, Chin i Mongolii. Spali głównie w małym namiocie, z dala od miast. Gdy w Irkucku, po dwóch latach podróży okazało się, że Gwen jest w ciąży, zdecydowali się popłynąć do Meksyku. To tam kupili stary autobus VW, który zamienili w mały dom, a po urodzeniu syna spowolnili rytm podróży. Spędzili rok w Ameryce Środkowej, pracując nad projektami, a potem wrócili do domu.

Mimo że posiadali bardzo skromny budżet, przez cztery lata pokonali 97 000 kilometrów, przemieszczając się 667 różnymi środkami transportu. Każdy pojazd tworzył nową historię, nowe spotkanie z drugim człowiekiem, którego nie można było przewidzieć i zaplanować. Celem podróży było nawiązanie bezpośredniego kontaktu z miejscowymi, co okazało się interesującym i wzbogacającym doświadczeniem. Film zapisem spontanicznej podróży, która otwiera na świat, uczy tolerancji i buduje międzykulturowe mosty.

Po pokazie 11 maja g.15.30 spotkanie z ekspertami z „National Geographic Traveler”

Tanie podróżowanie – czy to jeszcze możliwe? Podczas spotkania Martyna Wasilewska i Michał Cessanis zdradzą swoje patenty na tanie podróżowanie, opowiedzą o przygodach podczas podróży na własną rękę i spróbują udowodnić, że tanie podróżowanie wciąż jest możliwe. Gdzie szukać tanich noclegów? Jak zorganizować transport na miejscu? A przede wszystkim jak tanio przelecieć pół świata? Odpowiedzi na te i pewnie wiele innych podróżniczych pytań znajdziecie podczas spotkania z ekspertami „National Geographic Traveler”.
Goście:
Michał Cessanis – wicenaczelny „National Geographic Traveler”, autor telewizyjnej serii podróżniczej „48 godzin” w Dzień Dobry TVN. Autor książek „Opowieści z pięciu stron świata” i „Made in China” wydanych przez National Geographic. Człowiek żyjący wiecznie na walizkach.
Martyna Wasilewska – odpowiedzialna za strategię wizerunkową magazynów „National Geographic” i „National Geographic Traveler”. Zwiedza świat na własną rękę - solo lub w duecie z przyjaciółką.

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
Niemcy
Czas trwania: 
127 min
Reżyseria: 
Patrick Allgaier, Gwendolin Weisser
Dystrybutor: 
Against Gravity