NewsletterFacebook

Dorośli, żeby RAZEM chodzić do kina: Spotkania na krańcach świata

Akademia Dokumentalna i Kino Luna zapraszają na międzypokoleniowy cykl Dorośli, żeby RAZEM chodzić do kina!

Zapraszamy raz w miesiącu na wspólne oglądanie filmów oraz rozmowy. Ludzie w różnym wieku mogą się od siebie bardzo wiele nauczyć. Wierzymy w międzypokoleniową wymianę wiedzy i poglądów, do której doskonałym punktem odniesienia są właśnie filmy dokumentalne. Warto zaprosić do kina swoich rodziców, dziadków oraz dorosłe już dzieci!

19 grudnia, sobota, godz 12.00
„Spotkania na krańcach świata” reż. Werner Herzog
bilety: 10 zł

"Spotkania na krańcach świata" (Encounters at the end of the world) reż.Werner Herzog, USA/Wielka Brytania , 2007, 99 min.
Werner Herzog wyruszył z ekipą filmową na Antarktydę, gdzie nakręcił dokument ukazujący tamtejsze niezwykłe krajobrazy. Antarktyda w filmie Herzoga znajduje nowy wymiar i znaczenie. Południowe krańce naszego świata są magnesem dla plejady gwiazd nauki, którym znudziła się postindustrialna cywilizacja codzienności. Lodowy kontynent działa jak magnes na wszelkiego typu utalentowanych dziwaków, odszczepieńców i nałogowych marzycieli. Reżyser stawia pytania o to, kim są, jakie są ich marzenia. Hydraulik, wywodzący się z królewskiej rodziny Azteków, czy filozof pracujący jako operator koparki, to inny przykład elitarności tego miejsca. Swoboda, z jaką o swojej pracy i jej wyjątkowym charakterze opowiadają, fascynuje i odzwierciedla ich wewnętrzną wolność.

Po filmie o twórczości Herzoga opowie Jakub Majmurek - Filmoznawca po UJ, gdzie ukończył również studia w Instytucie Nauk Politycznych, członek zespołu Krytyki Politycznej.