NewsletterFacebook

Dorośli, żeby RAZEM chodzić do kina: "Taniec z Marią"

Tytuł oryginalny: 

Dancing with Maria

Akademia Dokumentalna i Kino Luna zapraszają na międzypokoleniowy cykl Dorośli, żeby RAZEM chodzić do kina!  
Zapraszamy raz w miesiącu na wspólne oglądanie filmów oraz rozmowy. Ludzie w różnym wieku mogą się od siebie bardzo wiele nauczyć. Wierzymy w międzypokoleniową wymianę wiedzy i poglądów, do której doskonałym punktem odniesienia są właśnie filmy dokumentalne. Warto zaprosić do kina swoich rodziców, dziadków oraz dorosłe już dzieci! 
Cena biletów na film: 10 zł 
Jako pierwszy zaprezentujemy film "Taniec z Marią", zdobywcę nagrody Akademii Dokumentalnej 12 edycji Docs Agaisnt Gravity FF. Po filmie porozmawiamy o języku ciała z Izabelą Guzek i Katarzyną Dańską z Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba.  www.terapiatancem-iba.pl 
Spotkanie poprowadzi Joanna Peters-Maszkiewicz – uczestniczka uczestniczka programu "Archipelagu Pokoleń" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" 
Spotkanie: wstęp wolny 

Opis filmu: 
Taniec z Marią  
(Dancing with Maria) reż. Ivan Gergolet, Włochy/Argentyna/Słowenia, 2014, 75 min 

Maria Fux to 90-letnia argentyńska tancerka. We własnym studiu w sercu Buenos Aires pomimo podeszłego wieku nadal tańczy i uczy tańca, zachwycając elegancją i energią młodej tancerki. W jej zajęciach uczestniczą ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk, w tym kobiety i mężczyźni z rozmaitymi rodzajami fizycznego i psychicznego upośledzenia. Każdy ma tu szansę rozwinąć swój własny sposób ekspresji i bez względu na wiek i kondycję odnaleźć w sobie talent tancerza. Na zajęciach każdy zmaga się z najtrudniejszym w życiu zadaniem: toczy walkę z własnymi ograniczeniami, o których zresztą często nie ma nawet pojęcia.

www.akademiadokumentalna.pl 
www.docsag.pl

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
Włochy / Argentyna / Słowenia
Rok produkcji: 
2014
Czas trwania: 
74 min
Reżyseria: 
Ivan Gergolet
Dystrybutor: 
Against Gravity