NewsletterFacebook

Dzieci i dorośli. Konkurs filmów krótkometrażowych

Tytuł oryginalny: 

Kids and Grown-ups

Łańcuch tygrysów
reż. Benoît Chieux
Pewien bardzo leniwy chłopiec jest niepokojony przez swoją mamę, która nie może znieść, że jej syn całymi dniami albo je, albo śpi. Jednak gdy chłopiec ostatecznie decyduje się coś zrobić – ujawnia wtedy nadzwyczajną kreatywność i zapał, a jego wyobraźnia zadziwia wszystkich wokół.

Dziewczyna gadająca z kotem
reż. Dotty Kultys
Mama jest poważna. Sąsiedzi wokół są poważni. Alfabet jest śmiertelnie poważny. A pewna dziewczynka właśnie nauczyła się gadać z kotem! Teraz nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Intruzi
reż. Thea Hvistendahl
Lise i Synnove są siostrami i bawią się nad rzeką w nowym sąsiedztwie. Ich zabawa zostaje przerwana nieoczekiwanym pojawieniem się dwóch innych dziewczynek, chyba niezbyt przyjacielsko nastawionych. Nadeszła więc pora, by coś im udowodnić.

Jednorożec
reż. Rémi Durin
Król napotkał w lesie nietypowe zwierzę i najbardziej na świecie zapragnął, by je mieć. Wysłał dzielnego Rycerza Tupotka, aby odnalazł i przyprowadził tajemnicze stworzenie.

Wydmy
reż. Sarah Bassiuoni
Mama dostała nieoczekiwane zgłoszenie do pracy. Rezolutna Archie postanowiła wyruszyć w podróż, tak jak kiedyś, gdy żył jej tata i razem bawili się w odkrywców miejsc znanych z ulubionych książek. Teraz dziewczynka ma za towarzysza żółwika Snappiego, z którym udaje się na pustynię. Musi zdążyć wrócić do domu, nim pojawi się mama.

Dobrze spędzone popołudnie
reż. Martin Turk
Tata nie może znaleźć pracy. Nie ma nawet dość pieniędzy, żeby kupić swojemu synowi lody. Niespodziewanie jednak odnajdują na ulicy portfel pełen pięniędzy.

Słodkogorzka Sammy
reż. Barbara Bredero
Sammy ma wielką ochotę na coś przepysznego do jedzenia. Jednak w domu cioci jest tylko potrawa z zielonego gorzkiego warzywa, sopropo. Dziewczynka się nie poddaje i postanawia zadziałać z pomysłem.

Zagubienie
reż. Fred Leao Prado Wall
Rosie nie bardzo wierzy w swoje siły. Jest nieśmiała, cicha, niezauważalna. Przypadkowe spotkanie w parku pomaga jej odnaleźć  zaskakujące rozwiązanie szkolnego zadania: kim chciałaby zostać, gdy dorośnie.  

W kinie
reż. Mamadou Dia
Dwóch chłopców z ubogiej dzielnicy Senegalu pisze listy, dyktowane im przez niepotrafiące pisać osoby z sąsiedztwa. Chłopcy pragną zarobić, by mogli kupić sobie bilety do kina. Sobota to ostatnia szansa, żeby zobaczyć zakończenie filmu. Mimo zmartwień, przyjaciele z pogodą ducha patrzą w przyszłość.

Ograniczenie wiekowe: 7+

 

Czas trwania: 
79 min