NewsletterFacebook

Euroshorts 2016

Festiwal Euroshorts ma charakter objazdowy, w okresie 20 lat swego istnienia dotarł z krótkimi filmami do ponad 50 polskich miast, zgromadził w salach kinowych prawie pół miliona widzów. Na festiwalu prezentowane były filmy młodych filmowców z niemal wszystkich krajów świata, a także retrospektywy mistrzów, między innymi Petera Greenawaya, Romana Polańskiego czy Andrzeja Kondratiuka. Laureatami nagród Euroshorts byli: Magdalena Piekorz, Doug Conant, Michał Marczak, Lucina Gil,Olivier Klein, Filip Marczewski, Mike Vass, Marcos Buccini i inni twórcy. Wielu z nich wspomina Euroshorts jako ważny etap w swojej karierze.

piątek, 9 grudnia, godz. 21:00

Amerykański Film Reklamowy 2016 + Papaya Young Directors (w ramach festiwalu Euroshorts 2016 Młodzi filmowcy)
Uczta filmowa dla miłośników reklam, złożona z najlepszych amerykańskich reklam filmowych ubiegłego roku i najciekawszych prac młodych polskich filmowców.
Wśród widzów rozlosujemy książkę „Reżyseria filmu reklamowego”.

Amerykański Film Reklamowy to zestaw filmów reklamowych włączonych do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA) i nagrodzonych przez jury złożone z 2000 przedstawicieli przemysłu reklamowego w USA. W nagrodzonych reklamach występują gwiazdy muzyki, sportu, sztuki (Tiger Woods, Rory McIlroy, Gwen Stefani, artysta streetart JR). Oprócz dużej dawki inspiracji w zakresie reżyserii, zdjęć, montażu, dźwięku, efektów specjalnych i grafiki, taśma ta jest też specyficznym obrazem współczesnej Ameryki. Kraju zwykłych ludzi i ich codziennych problemów.
Papaya Young Directors to konkurs dla młodych polskich reżyserów, organizowany przez międzynarodowe studio Papaya Films. Początkujący twórcy, po zgłoszeniu swojego pomysłu mają szansęnakręcenia filmu reklamowego dla prawdziwego klienta i z prawdziwym budżetem. Efekty są zaskakujące i budujące. Okazuje się, że w Polsce jest wiele talentów w zakresie twórczości reklamowej.

Odkryjcie je razem z nami. Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Euroshorts 2016 Młodzi filmowcy i jako dodatek pokażemy trzy krótkie filmy niekomercyjne z programu festiwalu.

Czas trwania: 120 min.
Bilety: 10 zł

niedziela, 11 grudnia godz. 20:00, WSTĘP WOLNY

Krótkie filmy na Marszałkowskiej (rozstrzygnięcie konkursów "Filmujemy Warszawę! edycja 2" i Konkursu na scenariusz filmu, którego akcja dzieje się w Warszawie)
MASIA - recital
Filmy nagrodzone z Euroshorts