NewsletterFacebook

EUROSHORTS Polskie filmy 2014

Game Machine, 2:00, Polska, reż. Katarzyna Latos
Pewien student chce skorzystać z automatu do kawy znajdującego się na uczelni. Szybko okazuje się, że to nie jest zwyczajny automat...

Granice wytrzymałości, 14:28, Polska, reż. Marek Marlikowski
Młoda dziewczyna ostro trenuje do nietypowego egzaminu. Stara się w pełni opanować reakcje organizmu. Nurkuje, biega, medytuje. W tym momencie dwie jej  drogi życiowe: pasja i rodzina skrzyżują swe tory. Występują: Justyna Wasilewska i Rafał Królikowski

To byłoby coś pięknego, 17:00, Polska, reż. Anna Morawiec
Człowiek byłby już dawno na Marsie, gdyby istniała możliwość powrotu z tej oddalonej o prawie rok lotu planety. Postanowiono więc wysłać ludzi tylko w jedną stronę. Chęć uczestnictwa w planowanej na 2023 r. wyprawie Mars One misji zgłosiło ponad 200 tysięcy osób z całego świata, w tym pani Aleksandra, 57-letnia nauczycielka biologii z Sosnowca.

Migracje III, 18:02, Polska, reż. Sonia Egner
"Migracje” opowiadają o budowaniu przestrzeni, o wszechobecnym ruchu, który ma swoje pozytywne i negatywne skutki oraz o pewnej ewolucji, która zachodzi nie tylko dookoła nas, ale i w nas samych.

Cisza, 6:21, Polska, reż. Zofia Goraj
Portret młodej realizatorki dźwięku, która na co dzień na dużych planach filmowych styka się z wybitnymi reżyserami i znanymi aktorami. Odskoczni od przyjemnej, ale jednak ciężkiej pracy na wysokich obrotach szuka w zupełnie innym, zaskakującym zajęciu.

Wulkan, 17:02, Polska, reż. Michał Wawrzecki
"Wulkan” to kameralna historia małżeńska. On i Ona po nieudanej próbie wyjazdu na wakacje, zamykają się w swoim pięknym domu. Postanawiają, że urlop spędzą tylko we dwoje. By naprawdę odpocząć nie będą korzystać z telefonów, laptopów, oglądać telewizji ani słuchać radia.

Wariacje, 3:01, Polska, reż. Piotr Żołądź
Studium formy w estetyce minimalizmu i abstrakcji.

Gruby i chudy, 8:42, Polska, reż. Aleksandra Brozyna
Tytułowi bohaterowie filmu to chłopaki, którzy żyją swoimi dziwnymi rytuałami. W ich świecie niejedno może nas zaskoczyć.

Autystycznie, 4:32, Polska, reż. Katarzyna Schulz
Tematem jest percepcja osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Łamacz 2:05, Polska, reż. Aleksandra Sitańska
Wykonany metodą pikselacji teledysk dla singla ,,Łamacz" lubelskiej formacji ,,Futurospekcja". Część pracy dyplomowej studentki IV roku Edukacji artystycznej UMCS w Lublinie.

Obcy człowiek, 1:40, Polska, reż. Kinga Dalska
Film podejmujący problem imigrantów, obcych, niechcianych.

Molehill, 20:00, Polska, reż. Joanna Zastróżna
Dwóch dziadów, spędza najkrótszą noc i najdłuższy dzień lata na kretowiskach wojskowych. Nad ich snem czuwa Biała Niedźwiedzica, Kret i Koń. Występują m.in. Andrzej Chyra, Eryk Lubos.

Tygrys, 12:03, Polska, reż. Jacob Chelkowski
Relacje międzyludzkie mogą się znacznie skomplikować. Występują: Michalina Olszańska, Maksymilian Ceroń, Julita Olszewska.