NewsletterFacebook

Fresh Dressed

Tytuł oryginalny: 

Fresh Dressed

Akademia Dokumentalna i Kino Luna zapraszają na międzypokoleniowy cykl Dorośli, żeby RAZEM chodzić do kina!
Zapraszamy raz w miesiącu na wspólne oglądanie filmów oraz rozmowy. Ludzie w różnym wieku mogą się od siebie bardzo wiele nauczyć. Wierzymy w międzypokoleniową wymianę wiedzy i poglądów, do której doskonałym punktem odniesienia są właśnie filmy dokumentalne. Warto zaprosić do kina swoich rodziców, dziadków oraz dorosłe już dzieci!

"Fresh Dressed"
30 stycznia (sobota), godz.12:00


Po filmie: na pytanie "Czy moda tworzy kulturę?" opowie Karolina Sulej - dziennikarka-freelancerka związana głównie z "Wysokimi Obcasami" i "Viva!Moda". Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Z espole Badań Mody i Dizajnu i pisze doktorat o modzie. Autorka ksiązki "Modni".

O filmie:
Fresh Dressed reż. Sasha Jenkins, USA/Francja, 2014, 82 min
Funkowe adidasy z grubymi sznurówkami, czapki Kangola, okulary słoneczne Cazala i im podobne gadżety stworzyły nowy styl. Narodził się on w czarnych i kolorowych dzielnicach amerykańskich miast, gdzie kolejna fala rewolucji kulturalnej właśnie szykowała się do podbicia świata. Reżyser Sasha Jenkins w poszukiwaniu źródeł hip-hopu sięga głęboko wstecz, na plantacje na południu USA i do specyficznej tradycji tamtejszego kościoła – legendy Małego Richarda. Oglądamy bogate archiwalia filmowe i ciekawe wywiady z raperami, projektantami, i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip-hopowej, jak: Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nas Jones i André Leon Talley. Film z pasją opowiada o pragnieniu wolności, lepszego życia i potrzebie ekspresji, a także o kulturze, która nie pozwoliła się zamknąć w getcie, dzięki swej oryginalności i odwadze przejęła rząd dusz.

bilety: 10 zł
 

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
USA / Francja
Rok produkcji: 
2014
Czas trwania: 
82 min
Reżyseria: 
Sasha Jenkins