NewsletterFacebook

GRAND OFF 2015 - blok IV

Niemcy
Nach der Wahrheit/After truth    
reż. Nicolas Ehret    
40 min   
kategoria NAJLEPSZA FABUŁA    
1925 r. Siedem lat wcześniej Joseph powrócił z okopów do ojczyzny, do żony i brata. Na temat tego, co działo się w czasie jego nieobecności, zapadło milczenie. Ale teraz, gdy jego żona zmaga się ze śmiercią, rośnie w nim pragnienie mówienia o prawdzie…    1926 r. Siedem lat wcześniej Joseph powrócił z okopów do ojczyzny, do żony i brata. Na temat tego, co działo się w czasie jego nieobecności, zapadło milczenie. Ale teraz, gdy jego żona zmaga się ze śmiercią, rośnie w nim pragnienie mówienia o prawdzie…


Luksemburg   
ASTA    
reż. OLIVER KOOS    
15 min
kategoria NAJLEPSZA SCENOGRAFIA    
Rok 1929. Szlachetnie urodzony Henrik L. melduje się wraz z rodziną w Grand Hotelu. Jednak powód jego wizyty jest raczej nieprzyjemny: jego syn jest ciężko chory i wymaga leczenia.     Rok 1929. Szlachetnie urodzony Henrik L. melduje się wraz z rodziną w Grand Hotelu. Jednak powód jego wizyty jest raczej nieprzyjemny: jego syn jest ciężko chory i wymaga leczenia. Państwo L. przezywają trudny okres związany z chorobą syna i krachem na giełdzie. Henry chowa się w barze hotelowym i tam poznaje femme fatale Astę Nielsen. Daje się uwieść jej tajemniczej aurze i popełnia cudzołóstwo.


Rosja
MASHKA   
reż. Igor Kagramanov    
26 min
kategoria NAJLEPSZA REŻYSERIA     
Mała wioska. Masza i jej dwaj młodsi bracia walczą o przetrwanie. Ich matka nie żyje, a ojciec próżnuje.     Mała wioska. Masza i jej dwaj młodsi bracia walczą o przetrwanie. Ich matka nie żyje, a ojciec próżnuje. Życie toczy się dalej, ale największe wyzwanie losu jeszcze przed nimi.


Hiszpania
UNARY 
reż. LUÍS AVILÉS BAQUERO    
19 min   
kategoria NAJLEPSZY AKTOR     
Po 20 latach spędzonych w więzieniu Lucas staje oko w oko z nowym życiem. Czy Lucas będzie w stanie zacząć od nowa?    Po 20 latach spędzonych w więzieniu Lucas staje oko w oko z nowym życiem, ze światem, którego już nie rozpoznaje. Stracił wszystko, co miał, a samotność doskwiera mu bardziej niż się spodziewał. Czy Lucas będzie w stanie zacząć od nowa?


Brazylia
Castillo y el Armado    
reż. PEDRO HARRES    
13 min
kategoria NAJLEPSZA ANIMACJA    
Castillo to młody pracownik portu mieszkający na wybrzeżu między Brazylią a Urugwajem. W wietrzną noc wędkarz musi się sam zmierzyć ze swoją brutalnością.    Castillo to młody pracownik portu mieszkający na wybrzeżu między Brazylią a Urugwajem. Czas dzieli między pracę, rodzinę i łowienie ryb. W wietrzną noc wędkarz musi się sam zmierzyć ze swoją brutalnością.