NewsletterFacebook

Grand Off Retrospektywa BLOK 2

The Road To Paradise 43’ Francja 2012

Leila I jej dwoje dzieci, Sarah i Bilal, opuścili ojczyznę, by osiedlić się we Francji w nadziei na lepsze życie.

Finale 8’  Węgry 2012

Dwóch mężczyzn w nocy czeka na swój ulubiony hit.

Machine Man 15’  Hiszpania 2012

Refleksja nad nowoczesnością i światowym rozwojem. Ludzie jako maszyny . Wykorzystanie ludzkiej siły fizycznej w celu wykonywania pracy w XXI wieku. Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Bangladeszu, gdzie „ludzka maszyna” wykonuje różne prace fizyczne. Miliony ludzi, którzy stają się siłą napędową miasta.

The Mozart of Pickpockets 31’  Francja 2007

Philippe i Richard zarabiają na chleb powszedni w szczególny sposób: pomagają grupie imigrantów-złodziejaszków okradać paryskich przechodniów. Podczas jednej z akcji banda wpada w ręce policji. Bohaterom udaje się uc, ale przyłącza się do nich niechciany towarzysz: samotny, milczący chłopczyk. Początkowo mężczyźni próbują się go pozbyć, m współczucie bierze górę. Postanawiają go przygarnąć, a wreszcie - przyuczyć do "zawodu". Pierwsze próby kończą się fiaskiem...

The Most Solid Handcuffs 8’  Czechy 2007

Farsa o trójkącie miłosnym, trzymająca w napięciu do samego końca.

Angels Die in the Soil 30’  Iran 2008

Iracka dziewczyna kurdyjskiego pochodzenia zarabia na utrzymanie siebie i chorego ojca, sprzedając kości żołnierzy poległych w czasie irańsko-irackiej wojny. Pewnego dnia na swej drodze, spotyka amerykańskiego żołnierza, postanawia mu pomóc.

El Empleo Argentyna 6’ 2009

Męzyczna odbywa swą codzienną podróż do pracy. W tej rzeczywistości ludzie traktowani są niczym przedmioty, a każdy zdaje się tę sytuację w pełni zaakceptować.

Czas trwania: 
141 min