NewsletterFacebook

Grand Off Retrospektywa BLOK 3

Marina La Eposa Del Pescador 13’  Kolumbia 2010

To krótka opowieść o życiu lub śmierci. Metaforyczny portret życia prawdziwych ofiar wojny w Kolumbii, wojny, która zabija powoli, dzień po dniu. To baśniowa historia 38- letniej Mariny, żony rybaka z Nuquí (departament Chocó), małego miasteczka na kolumbijskim wybrzeżu Pacyfiku. Marina żyje w małym domku przy wielkiej, bezludnej plaży. Wstrząśnięta snem, który miała tej nocy postanawia samotnie wypłynąć małą łódką na otwarte morze.

The Long Lonely Walk 12’  Anglia 2010

Przeplatające się historie trzech osób: pirotechnika, nastoletniego chłopaka i starszej kobiety w chwili, gdy muszą podjąć decyzje mające zaważyć na ich życiu.

Farat 5’  Bułgaria 2010

Animacja na podstawie wiersza Jacques’a Preverta „The lighthousekeeper Loves Birds Too Much”. Opowiada o absurdzie życia oraz o grze przeznaczenia, które bywa nader okrutne. To film o konsekwencjach podjętych decyzji, o miłości, cierpieniu i śmierci.

Hanoi-Warszawa 27’  Polska 2010

Młoda Wietnamka Mai Ahn nielegalnie przedostała się do Polski przez zieloną granicę. Teraz musi tylko dotrzeć do Warszawy, gdzie czeka na nią narzeczony i lepsze życie. Podróż przez Polskę to podróż przez piekło upokorzeń i przemocy. Dziewczyna wyrywa się brutalnym przewoźnikom i próbuje dostać się do stolicy na własną rękę.

Los Huesos Del Frio 20’  Hiszpania 2015

Domi wyrusza w podróż, Która ma na celu sprowadzenie brata z powrotem do domu. Podróż w sam środek wojny, głodu i okrucieństwa. podróż, która ją zmieni na zawsze.

Czas trwania: 
77 min