NewsletterFacebook

Grand Off Retrospektywa BLOK 5

La Parka 29’  Meksyk 2014

Efrain, znany jako “Rozpruwacz” od 25lat pracuje w  rzeźni. W filmie odkrywamy jego głęboki związek ze śmiercią i walkę o życie.

Częstotliwość Drgań 31’  Polska 2014

Natalia wraca do kraju po siedmiu latach emigracji. W Polsce zostawiła swoją córeczkę Helę i matkę Zofię. Jest gotowa wcielić się w rolę prawdziwej matki. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest już za późno, by przedrzeć się do świata dziewczynki, świata z którego przed laty uciekła; świata rządzonego niegdyś twardą ręką ojca.

Esa Musica 28’  Kolumbia 2014

Omar, robotnik na budowie, otrzymuje wiadomość głosową od nieznanego rozmówcy. Nie słychać słów, a zarejestrowana melodia jest ledwie rozpoznawalna pośród szumu nagrania. Omar rozpoczyna poszukiwania, próbując, rozpoznać nazwę utworu i jednocześnie przypomnieć sobie życie, które kiedyś wiódł.

The Mourning Hour 16’  USA 2014

Lata 50., Stany Zjednoczone. Na wieść o śmierci męża, Virginia  Bakely rozpoczyna emocjonalną i psychologiczną podróż ku przebudzeniu.

The Measure Of Man 12’  Irlandia 2013

Aby spełnić warunek testamentu ojca, Jay musi wybrać się do jego krawca i  zamówić garnitur szyty na miarę.

Bajka o Jasiu i Małogosi 18’  Polska 2014

Film animowany o obozie koncentracyjnym dla dzieci polskich „Jugendverwahralger” (1942-1945), ukrytym w środku łódzkiego getta.

 The Bigger Picture 8’  Anglia 2014

"Chcesz, aby umieścić ją w domu starców. Powiedz jej. Powiedz jej teraz!”- syczy jeden brat do drugiej. Ale matka nie chce pójść, a ich życie wkrótce się zmieni, gdy okaże się jak kurczowo trzyma się życia. Sztywna i ponuro humorystyczną opowieść o opiece nad starszym członkiem rodziny.

Czas trwania: 
142 min