NewsletterFacebook

Grand Off Retrospektywa BLOK 6

The Mass Of Man 17’  Anglia 2014

Richard, bezrobotny 55-latek, przybywa spóźniony 3minuty na spotkanie  w urzędzie pracy. Urzędniczka, stłamszona ograniczeniami systemu, jest zmuszona ukarać go za opieszałość. Aby dalej nie pogrążać się w nędzy, Richard podejmuje rozpaczliwe środki.

Die Unschuldigen 36’  Niemcy 2013

Podczas gdy jego matka jest w drodze pracując jako kurier narkotyków z Holandii do Berlina, sześcioletni Jakub stara się zapoznać z jej nowym chłopakiem, dilerem i byłym więźniem Milanem. Historia pamiętnego weekendu.

Chomik Polska 30’  2013

Pewnej nocy, z wysokiego piętra starej kamienicy wypada chomik o imieniu Przemek. Przemek jest ukochanym pupilkiem pary staruszków - Pani Marii i Pana Wacława. Roztrzęsiona para znajduje Przemka w śmietniku pod oknami. Chomik ma przypięty do ramion spadochron z chusteczki, a na głowę wciśnięty kask z nakrętki od dezodorantu. Po tym filmie, każdy zada sobie to ważne pytanie: ile wart jest chomik?

Babel 15’  Francja  2011

Od niebiańskich szczytów gór wieżowców w Szanghaju, swoje młodych wieśniaków musi opuścić swoją wioskę i odbyć podróż do metropolii.

Nyosha 11’  Izrael 2013

Oparta na prawdziwej historii opowieść Nomi Kapel, która przeżyła holocaust. Nyosha (10letnia dziewczynka), podczas bezlitosnej wojny marzy, żeby  kupić sobie buty. Historia o przeplataniu marzeń i rzeczywistości.

Czas trwania: 
110 min