NewsletterFacebook

It's complicated. Konkurs filmów krótkometrażowych

Siedem Minut
reż. Assaf Machnes
Na środku izraelskiej pustyni autobus czeka na dwóch rekrutów. Żołnierze będą mogli spędzić weekend ze swoimi bliskimi poza bazą, jeżeli tylko na czas wykonają ostatnie zadanie.

Mleko
reż. Daria Vlasova
Idealna rodzina: dziadek, mama, tata, córka i syn – pewnego dnia odkrywają w swojej kuchni na 14. piętrze krowę. Po pewnym czasie oswajają się przybyszem i Daisy znajduje swoje miejsce między lodówką a stołem kuchennym. Tylko dziadek wciąż ma poważne obawy.

Noc w Tokoriki
reż. Roxana Stroe
W zaimprowizowanym nocnym klubie Tokoriki cała wieś świętuje 18. urodziny Geaniny. Od Alina i swojego chłopaka dostanie zaskakujący prezent, o którym nikt nigdy nie zapomni.

Urban Cowboys
reż. Paweł Ziemilski
„Kiedy siedzisz w domu, kłócisz się ze wszystkimi i masz swojego konia przywiązanego tuż za rogiem, to pozwala Ci uciec od tego wszystkiego” – mówi główny bohater. Życie w dzielnicy Clondalkin na przedmieściach Dublina nie należy do najłatwiejszych. Aby być poza problemami szarej codzienności, bohaterowie znajdują niecodzienne hobby: oswajają dzikie konie i stają się kowbojami.

Miszka
reż. Eszter Jánka
Historia spotkania, spełnienia i niepowodzenia, życzeń i fantazji. Miszka i Lis – biała kropka, czerwona linia i nieskończona ciemność wszechświata.

Rocknrollowcy
reż. Daan Bol
Grają próby, nagrywają piosenki, trenują do koncertów i kłócą się, kto głośniej pierdnie. Dokument o trójce przyjaciół: Sia (15), Bas (14) and Vince (13 lat) – grających psychodelicznego rocka. Bycie członkiem zespołu rockendrollowego to dziewczyny, sława i pieniądze, czy stanie przy swoim kumplu nawet wtedy, gdy jest naprawdę źle?

Ograniczenie wiekowe: 14+

 

Czas trwania: 
107 min