NewsletterFacebook

Ja i inni. 7+ w szortach

Bear Me. Las 

Bear me to niemal prawdziwa historia o przyjaźni, miłości i Niedźwiedziu. Lili opowiada o swojej wielkiej przygodzie – czyli przyjaźni z włochatym Niedźwiedziem. Tym razem najlepszy przyjaciel Lili podczas wycieczki w lesie spotyka innych przedstawicieli swojego gatunku. Lili boi się o ich przyjaźń.

Jonasz i morze 

Jonasz marzy o tym, żeby zamieszkać w morzu i nikt go nie rozumie. Bo przecież to jest niemożliwe. A może jednak?

Lila

 

Lila nie zgadza się na szarą i smutną rzeczywistość, więc używa swojego talentu by pokolorować świat.Uzbrojona w swój szkicownik, Lila przemierza ulice przekonana, że ma moc ulepszania świata. W kawiarni, w parku, na ulicy dorysowuje brakujące elementy, zamalowuje brzydotę.

Ptasiek 

Ignaś ma 5 lat i kocha ptaki. Hoduje gołębie i kury. Nie widzi, ale spotkanie z pięknego puchacza sprawia, że zaczyna marzyć o lataniu.

Siekana cebula 

Soli ma 6 lat i mieszka w Nowym Jorku i przez tydzień będzie się nią opiekowała jej koreańska babcia. Po dniach spędzonych z innymi dziećmi w letnim obozie, Soli nie tylko odrzuca swoją ukochaną babcię. Nie chce uczyć się koreańskiego. Woli frytki od tradycyjnych delicji. Czy kulturowy konflikt jest nie do przeskoczenia?

Stańcie w parach

Ollie kocha westerny i piłkę nożną, a wszyscy chcą by była jak inne dziewczynki. Kiedy jest zmuszona przez nauczycielkę do zrobienia Kapelusza Wielkanocnego* z innymi dziewczynkami, znajduje sposób by zrobić go po swojemu. Uczy się, że świat dorosłych wbrew pozorom nie jest taki czarno-biały.

Zapiski z maratonu

Zawsze Ostatnia wyrusza w pełny przygód maraton przez lód i mityczną scenerię Laponii. Wkrótce odkrywa, że ten maraton nie do końca odbywa się od startu do mety. Groteskowe wydarzenia, nieprzewidziane pokusy odrywają ją wciąż od kursu i pozostaje coraz bardziej w tyle.

Złota rybka

Simon (8 lat) wybiera się na camping ze swoimi rodzicami i starszą siostrą. Wakacje okazują się w ogóle nie takie, jakie sobie wymarzył. Nikt się oczywiście nie chce z nim bawić. Kiedy idzie popływać, znajduje butelkę ze złotą rybką w środku. Zanim się orientuje co tak naprawdę znalazł, siostra jest kozą a sąsiadki kurami. Ito dopiero początek.

Zupa z kamieni

Mieszkańcy małej wioski z nosami przed telewizorem czekają na przepis dnia – zupę z kamienia – gdy nagła awaria odcina prąd we wszystkich domach.

Czas trwania: 
98 min