NewsletterFacebook

Jak zostać Katalonką

Tytuł oryginalny: 

Ocho Apellidos Catalanes

Amaia (Clara Lago) porzuca Rafę (Dani Rovira) i planuje ślub z katalońskim hipsterem o imieniu Pau (Berto Romero), co na jej ojca, Koldo (Karra Elejalde), działa jak płachta na byka i skłania, by namówić Rafę na wyprawę do Katalonii, której celem jest przekonanie Amai do zmiany decyzji.

Obiecująca kontynuacja bijącej rekordy popularności komedii Jak zostać Baskiem, utrzymana w tym samym, ironicznym stylu.

Rafa (Dani Rovira) po szalonej przygodzie w Kraju Basków, powrocie do rodzinnej Sewilli i – zdawać by się mogło – obiecującemu związkowi z Amaią (Clara Lago), zostaje sam. Amaia jest w Katalonii, gdzie planuje ślub z zagorzałym Katalończykiem o skłonnościach separatystycznych, hipsterem o imieniu Pau (Berto Romero), co na jej ojca, Koldo (Karra Elejalde) działa jak płachta na byka. Koldo, mimo że nigdy wcześniej nie przyszłoby mu to do głowy, postanawia opuścić Kraj Basków i ruszyć w poszukiwaniu Rafy. We dwóch mają nakłonić Amaię do zmiany decyzji. Zjawiają się w Katalonii na kilka dni przed wielką uroczystością. Towarzyszy im przyszywana mama Rafy, Merche (Carmen Machi), chcąca nawiązać kontakt z babcią wybranka serca Amai, Roser (Rosa María Sardà). Planom kibicuje Judith (Belén Cuesta), która wywróci całą historię do góry nogami.

Obiecująca kontynuacja bijącej rekordy popularności komedii Jak zostać Baskiem, utrzymana w tym samym, ironicznym stylu pokazuje różnice polityczne, kulturalne i społeczne w Hiszpanii, tym razem skupiając się na Andaluzji, Kraju Basków i Katalonii, po raz kolejny podbiła serca hiszpańskiej publiczności, przyciągając do kin rekordową liczbę widzów.

 

Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2015
Czas trwania: 
99 min
Reżyseria: 
Emilio Martínez-Lázaro