NewsletterFacebook

Ktoś zupełnie wyjątkowy to Ty. Krótkie dla najmłodszych 5+

Dziewczynka w króliczej masce

Siedmioletnia Annabelle pierwszego dnia w nowej szkole przychodzi ubrana we własnoręcznie zrobioną króliczą maskę. Nowi koledzy próbują się dowiedzieć co jest pod maską. Kiedy klasowy urwis odkrywa sekret, nieoczekiwane przychodzi wsparcie od Bethany.

Głowa do góry!

Mały koziołek pomaga odkryć swojemu tacie, że przez wygłupy też można nauczyć się ciekawych i praktycznych rzeczy.

Liczenie owiec

Mały chłopiec nie może zasnąć. Woła tatę, który czyta gazetę w salonie na dole. Żeby się wykręcić od czytania kolejnej książeczki tato radzi synkowi, żeby spróbował policzyć owce. Chłopiec grzecznie wraca do łóżka i zaczyna liczyć, i nagle w jego pokoju znajduje się 12 beczących owiec.  

Minoule

Minoule to kot szelma, spędza całe dnie, wylegując się na parapecie. Czy coś jest go w stanie zmobilizować? Śpiew kanarka z oddali sprawia, ze burczy mu w brzuchu. Ale droga do żółtego kąska najeżona jest pułapkami.

Moja mama jest samolotem

 „Różni ludzie mają różne mamy. Muzyczki, weterynarki, inżynierki, dentystki, księżniczki, naukowczynie, cyrkówki, sprzedawczynie, sportsmenki, baletnice a nawet mamy kierowcy ciężarówek. Ale moja mama jest Samolotem!”

Nie jestem Myszką

Za każdym razem kiedy mama Lucy woła na nią „Myszko”, dziewczynka zmienia się w prawdziwą mysz. Co Lucy z tym zrobi?

Paw, który chciał być gwiazdą

Paw marzy tylko o tym, żeby śpiewać; głośno i pięknie jak wielu jego sąsiadów. Niestety ma fatalny głos. Nikt nie chce go słuchać. Co musi się stać, by Paw mógł jednak zostać gwiazdą?

(Nie)Słoneczny

Co by się stało, gdyby nie było słońca? Albo gdyby chmury pokryły całe niebo na długie miesiące? Tito marzy o świecie, w którym nie wszystko toczy się wokół słońca, gdzie słoneczniki nie spoglądają w niebo, a Księżyc bierze nadgodziny, żeby sprawić mu przyjemność. Dlaczego tak? Bardzo jasna skóra Tito nie znosi promieni słońca.

Szybowiec Mary 

Mara próbuje skonstruować samolot, kiedy w jej ogródku rozbija swój szybowiec maleńki pilot. Dziewczynka musi pomóc nowemu znajomemu zreperować pojazd, zanim będzie za późno.

Ten, który oswoił chmury

Na szczycie kanionu dziadek Lecący Dym uczy młodego Nayati sztuki puszczania sygnałów dymnych. Chłopiec jest niecierpliwy i nadpobudliwy, co burzy spokój starego Indianina.

To coś 5+

Ropa, złoto i ogień to skarby trzech wielkich, dumnych gór. Dla małej górki to skarby niemożliwe do osiągnięcia. Ma w sobie tylko TO małe, dziwne i bezużyteczne COŚ.

Czas trwania: 
56 min