NewsletterFacebook

Mam 11 lat

Mam 11 lat - Premiera
(I Am Eleven)
r. Genevieve Bailey, AU 2011, 98 min., od lat 10
zwiastun: https://youtu.be/nooPKORRNSM

Australijka Genevieve Bailey przez sześć lat jeździła po świecie i rozmawiała z jedenastolatkami – tak powstał wnikliwy, zabawny i poruszający portret dzieciństwa. Wśród rozmówców Genevieve znalazły się sieroty z Indii, wychowywana tylko przez tatę pół Irlandka, pół Aborygenka, opiekujący się słoniami Taj i wielu innych.
Film pokazuje różne warunki i style życia, w których wychowują się bohaterowie z 15 krajów. Wypowiedzi są różne, zależne od sytuacji, humoru, dotykają spraw fundamentalnych, ale też są lekkie, zabawne, nieprzemyślane. Dzięki temu jednak udaje się reżyserce dotknąć prawdy o byciu 11-letnim człowiekiem.
Dodatkowo, ci młodzi ludzie pokazują nam potężną wizję świata, w której chcieliby żyć.
Dzieci dzielą się z widzem przemyśleniami na wiele tematów: miłości, wojny, globalnego ocieplenia, muzyki, terroryzmu, kultury, rodziny, szczęścia, religii i przyszłości.

Festiwale: Melbourne IFF 2011 (Nagroda Publicznosci), Newport Beach FF 2012 (Nagroda za Wybitne Osiągnięcie w dziedzinie Filmu Dokumentalnego), São Paulo IFF 2012 (Nagroda Publiczności, Nagroda Młodych), IF Awards Australia 2012 (Najlepszy Dokument Roku), European Independent FF 2012 (Nagroda Publiczności), Seminci Valladolid FF 2012, Stockholm Filmfestival Junior 2013

Genevieve Bailey wychowała się w Melbourne w Australii. Od najmłodszych lat była zafascynowana filmem, w wieku 8 lat robiła swoje pierwsze próby z kamerą. Od tamtego czasu zrealizowała ponad 40 krótkich filmów, dokumentów i teledysków. Jej filmy wielokrotnie były pokazywane na festiwalach i do premiery MAM 11 LAT – jej pełnometrażowego debiutu - zdobyły ponad 25 nagród na całym świecie. Załozyła firmę produkcyjną Proud Mother Pictures i stowarzyszenie dokuentalistów z Melbourne doco3000. Jest również założycielka Fundacji Darlingheart, która pracuje na rzecz wzmocnienia i zmotywowania kobiet i dzieci, znajdujących się w trudnym położeniu. 

Czas trwania: 
98 min