NewsletterFacebook

A to mój przyjaciel robot - MDAG film festival

Hi, A.I.

Za 20 lat roboty będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne roboty coraz częściej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. I powoli zmienią naszą perspektywę oraz rolę, jaką odgrywamy w świecie. Jednak humanoidalne roboty to coś więcej niż kolejny wymyślony przez człowieka elektroniczny gadżet. Cechuje je uderzające podobieństwo do żywych istot, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie, co sprawia, że są nie tyle rzeczami, co nowymi istotami na Ziemi. Film pokazuje ich aktualny charakter i rolę, jaką obecnie pełnią.

Poznajemy roboty, które współpracują dziś z ludźmi w różnych przestrzeniach i środowiskach oraz ich potencjalne możliwości. Czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza? Co zyskujemy dzięki tej nowej technologii? A co tak naprawdę tracimy?

Po pokazie 10 maja g. 20.00 debata: Jak żyć z robotami?
Partner: Partner: Jutronauci, projekt Gazeta Wyborcza
Co czujesz, gdy gapi się na ciebie robot? Choć niczym przed żywą istotą, po chwili odwracasz wzrok, mimo że wiesz, że to tylko maszyna. Czemu nie możemy wytrzymać? Skoro bierzemy osobowość robota za dobrą monetę, to czy możemy go skrzywdzić? I czy on może skrzywdzić nas?

pełne info: http://www.kinoluna.pl/wydarzenia/2019-04/jak-zyc-robotami-film-debata-mdag-film-festival

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
Niemcy
Czas trwania: 
88 min
Reżyseria: 
Isa Willinger
Dystrybutor: 
Against Gravity