NewsletterFacebook

Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów

Zapraszamy w czwartek, 28 marca o godz. 19.00 na pokaz slajdów: Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów autorstwa Michała Worocha. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Trzymiesięczny projekt etnograficzny, podczas którego powstają zdjęcia oraz filmy dokumentujące Caatanów – nomadów wypasających renifery w południowosyberyjskiej Tuwie, na terenie Mongolii. W drodze do ludzi reniferów – to opowieść o Caatanach rodowitych Tuwianczykach którzy ze swojej ojczyzny uciekli do Mongolii by zgodnie z rytmem zwierząt żyć nad obrzeżach Kotliny Darchackiej.

Michał Woroch – Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, między innymi nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, Spitsbergenu i większości państw obu Ameryk. Teksty i relacje z jego podróży ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie, między innymi w National Geographic, Explorersweb, Traveler, Podróże, magazynie F5, Zwierciadle i Dużym Formacie. Fotografie publikował w media na całym świecie, między innymi: National Geographic, Globetrotter, Traveler, Explorersweb, ze.tt. Autor kilku wystaw fotograficznych.