NewsletterFacebook

Niemiłość

НЕЛЮБОВЬ

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.
„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” otrzymała nominowację do Złotego Globu oraz Oscara dla Najlepszego Filmu Obcojęzycznego.

 

 

Gatunek: 
dramat
Kraj produkcji: 
Rosja / Francja / Niemcy / Belgia
Rok produkcji: 
2017
Czas trwania: 
127 min
Reżyseria: 
Andriej Zwiagincew
Scenariusz: 
Andriej Zwiagincew, Oleg Niegin
Obsada: 
Marjanna Spiwak, Aleksiej Rozin, Matwiej Nowikow, Marina Wasiljewa, Andris Keiss, Aleksiej Fatejew
Dystrybutor: 
Against Gravity
Premiera polska: 
02 luty 2018
Premiera zagraniczna: 
18 Maj 2017