NewsletterFacebook

Nieznany

Tytuł oryginalny: 

El Desconocido

Carlos (Luis Tosar), dyrektor banku, wiedzie wygodne życie rodzinne. Dzień jak co dzień. Carlos podwozi dzieci do szkoły, jednak wsiadając nie zauważa,  że samochód jest otwarty. Uruchamia go i rusza. Chwilę później odbiera telefon od anonimowego rozmówcy, stając się ofiarą szantażu. Jeśli nie spełni usłyszanych żądań, szantażysta zdetonuje ładunek wybuchowy, który zainstalował w samochodzie.

Carlos (Luis Tosar), dyrektor banku, wiedzie spokojne i wygodne życie rodzinne u boku żony, Marty (Goya Toledo) i dwojga dzieci, które często podwozi do szkoły, sam jadąc do pracy. Dzień jak co dzień, jednak wsiadając do samochodu, nikt nie zwraca uwagi, że jest otwarty. Niczego nie podejrzewając, Carlos przekręca kluczyk w stacyjce i odjeżdża spod domu. Chwilę później odbiera telefon od anonimowego rozmówcy, stając się ofiarą szantażu. Jeśli nie spełni usłyszanych żądań, szantażysta zdetonuje ładunek wybuchowy, który zainstalował w samochodzie.

Rewelacyjny film akcji rozgrywający się w La Corunii. Laureat nagród Goya hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej za najlepszy montaż i najlepszy dźwięk.

Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2015
Czas trwania: 
102 min
Reżyseria: 
Dani de la Torre