NewsletterFacebook

Nimfomanka - Część II

Tytuł oryginalny: 

The Nymphomaniac Part 2

Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy Melancholii i Antychrysta
W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, „Nimfomanka” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg (Melancholia), Shia LaBeouf (Transformers,Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki), Uma Thurman (Kill Bill), Jamie Bell (Billy Elliot), czy Willem Dafoe (Antychryst), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.
Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Gatunek: 
erotyczny / dramat
Kraj produkcji: 
Belgia / Dania / Francja / Niemcy / Wielka Brytania
Rok produkcji: 
2013
Czas trwania: 
123 min
Reżyseria: 
Lars von Trier
Scenariusz: 
Lars von Trier
Obsada: 
Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Stacy Martin, Willem Dafoe
Dystrybutor: 
Gutek Film
Premiera polska: 
31 Styczeń 2014
Premiera zagraniczna: 
25 Grudzień 2013