NewsletterFacebook

Odwaga to mięsień. 9+ w szortach

15/Love

Adam trenuje grę w tenisa bez przekonania aż do dnia gdy dostaje piłeczką tenisowa w głowę. Od tego momentu zaczyna widzieć ducha swojego taty, który przekonuje go do zapisania się do turnieju. Z ojcem u boku taki mecz może wcale nie być straszny.

Ari 

Ari jest zamknięty w sobie i ma sporą nadwagę. Zmobilizowany swoimi uczuciami do Jess, koleżanki z klasy, próbuje schudnąć i otworzyć się bardziej na innych. Ale to tylko powoduje więcej bólu. Zdając sobie sprawę, że wysiłki by stać się kimś innym są daremne i upokarzające, Ari publicznie deklaruje akceptację dla samego siebie.

Chór

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór nie jest tą za którą się podaje.

KI

 

9-oletnia Yuki w czasie snu spotyka swoją starszą siostrę Iwę, która niedawno odeszła. Razem przeżywają ekscytującą przygodę. W jej trakcie Yuki musi pokonać swoje strachy, w tym ten największy: jak żyć bez swojej starszej siostry.

Kino na zewnątrz

Jeden mały indywidualista pokazuje, że warto zamiast oglądać, po prostu rozejrzeć się wokół i zobaczyć.

Oposy 

W pewnym biurze stoi ekspres do kawy. Pracownicy często z niego korzystają. Nikt z nich jednak nie wie, ze ta maszyna to tak naprawdę malutka kuchnia i że każda kawa jest parzona przez oposy.

Semele

 

Semele musi się mocno postarać, żeby tato zwrócił na nią uwagę. Podpis do szkoły jest wymówkę by go odwiedzić w pracy. Wizyta odsłania wszystko, co kruche między nimi.

Żyletka

Dręczony chłopak postanawia zemścić się na swoich prześladowcach. Wbija żyletkę w dno zjeżdżalni. Kiedy uświadamia sobie, że jego zemsta jest nieproporcjonalna do krzywdy, próbuje wyjąć wbitą żyletkę.

Czas trwania: 
99 min