NewsletterFacebook

Piękny jest ten świat. Krótkie dla najmłodszych 3+

Doskonały gość, r. Ru Kuwahata, Max Porter

Pewien dom odwiedza bardzo czysty, dobrze wychowany i zorganizowany gość.

H2Obby, r. Flávia Trevisan

Hobby bardzo ciekawski piesek próbuje się zaprzyjaźnić z kostką lodu. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że kostka zaczyna topnieć.

Koniguri-Kun. Ryżowa kuleczka., r. Mari Miyazawa

Konigiri kun to żwawa ryżowa kuleczka z trójkątnym brzuszkiem i głową posypaną czarnym sezamem. Zawsze skora do zabawy ze swoim kolegą Kerokke i pupilem Brokułkiem. Co im dzisiaj wpadnie do głowy?

Koty i psy, r. Jesus Perez, Gerd Gockell

Pies, mężczyzna, kobieta i kot spotykają się na kartach jednak książki. Najpierw nieśmiałe spotkanie przeradza się nagle w niezłą kłótnię. Przyjaźni nie można wymusić, ale czasem potrzeba potrafi stworzyć fundament do porozumienia.  

Kret i dżdżownica, r. Johannes Schiehsl

Któregoś dnia krecik odkrywa że wszystkie zwierzęta mają kogoś do pary, z wyjątkiem niego. Na domiar złego nawet jedzenie zaczyna się buntować. Tłuściutka dżdżownica ucieka mu sprzed nosa. Krecik rozpoczyna pościg!

Miriam znajduje psa, r. Andres Tenusaar

Miriam z rodziną lepi bałwana. Nagle podbiega do nich bezpański pies, któremy bałwanek bardzo przypadł do gustu. Pies nie chce odejść mimo, ze jest bardzo zimno. Miriam z ratem postanawiają zabrać psa do domu.

Miś Brian i pieluszka, r. Laura Buchert Schjodt

Miś Brian dostaje prezent. Co to może być? Może traktor? A może coś bardziej praktycznego dla takiego misia jak on?

Moom, r. Robert Kondo, Daisuke 'Dice' Tsutsumi

Zastanawialiście się kiedyś co dzieje się z rzeczami, o których zapomnieli ich właściciele? Przedmioty te trafiają do magicznej krainy, nad wielkie jezioro. Przyczepione do nich wspomnienia są wystraszone i zagubione i nie mogą się oderwać od przedmiotów z którymi przybyły. Czasem żeby je uwolnić wystarczy otworzyć drzwi od samochodu albo uchylić pokrywkę. Czasem jednak wspomnieniom trudno się uwolnić. Wtedy potrzebują wyjątkowej pomocy. To opowieść o takim wspomnienie, które utknęło w magicznym świecie na dłużej. Ma na imię Moom.

Wirujące spódniczki, r. Oliver Hegyi, Marcell Szenasi

Dzieci świetnie się bawią tańcząc na łące. Jedne obrazy przechodzą w drugie, a wszystko łączy kreska dziecięcego rysunku.

Czas trwania: 
52 min