NewsletterFacebook

Z plecakiem przez świat, czyli o tanim podróżowaniu

Czy podróże są drogie? Zależy jak je zorganizujemy! Dwa tygodnie w Australii za 50 USD, miesiąc w Nowej Zelandii za 150 USD dowodzą, że na pobyt w egzotycznych miejscach stać naprawdę każdego. Oczywiście standard Hiltona to nie będzie, ale przygód i wrażeń na pewno nam nie zabraknie.
Spotkanie będzie związane z premierą nowej wersji poradnika globtroterskiego Moniki Witkowskiej „Z plecakiem przez świat”. Oprócz ciekawych zdjęć, gwarantujemy wiele praktycznych rad, jak wyglądają globtroterskie eskapady za przysłowiowe grosze, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, co zrobić aby zmniejszyć ryzyko okradzenia, co warto zabrać ze sobą w ramach wyprawowego ekwipunku, gdzie szukać tanich noclegów, co jeść i pić aby nie zaliczyć „zemsty Montezumy”, jak radzić sobie bez znajomości języków, poruszony będzie też wątek  jak to naprawdę jest z samotnym podróżowaniem, zwłaszcza kobiet. Dodatkowo możemy  liczyć na sporo anegdot i ciekawostek z podróżniczego życia autorki i wiele informacji o tym, dokąd warto się wybrać.

Monika Witkowska – zawodowo dziennikarka i pilotka wycieczek, z zamiłowania – podróżniczka mająca na koncie 180 krajów na wszystkich kontynentach. Miłośniczka podróży „na własną rękę”, z wykorzystaniem transportu dla lokalsów i spaniem w najróżniejszych warunkach, przy czym preferowany przez nią sposób jeżdżenia to „solo”, co pozwala na lepsze poznanie miejscowych klimatów. Inne pasje Moniki to m.in. góry wysokie (finiszuje z Koroną Ziemi), żeglarstwo morsko-oceaniczne, nurkowanie i kilka innych. Autorka książek (oprócz „Z plecakiem przez świat”, m.in. „Everest. Góra Gór” czy „Kurs Czukotka”), które po pokazie można będzie zakupić. Więcej – na www.monikawitkowska.pl