NewsletterFacebook

Pure Powder Tour

Już po raz trzeci z rzędu, 15 października 2016 kino Luna gościć będzie, kolejny po Krakowie, Katowicach i Rzeszowie przystanek serii Pure Powder Tour. Organizatorzy cyklu, jak co roku, przygotowali całą masę atrakcji dla fanów sportów zimowych. Na wielkim ekranie zobaczymy najnowsze produkcje filmowe opowiadające o przygodach narciarzy i snowboardzistów przemierzających świat w poszukiwaniu śniegu, a w hallu kina zaprezentują się wystawcy oferujący wszystko co niezbędne do uprawiania freeride’u. Podczas imprezy odbędzie się także premiera trzeciego wydania drukowanego magazynu Pure Powder.

Program festiwalu:

17:00 – start imprezy i wystawy

19:00 – The White Maze - Po niemal rocznych przygotowaniach, Matthias Haunholder, Matthias Mayr i trzyosobowa ekipa filmowa, wyruszają na narciarską wyprawę w prawdziwie odległe rejony wschodniej Syberii. Ich celem jest zjazd ze szczytu Pobieda, najwyższej góry w paśmie Gór Czerskiego, w rosyjskiej Jakucji. Miejsce to nie tylko jest oddalone od najbliższej ludzkiej osady o 350 km, ale cechuje je także niezwykle surowy i nieprzyjazny klimat.

19:50 – Pleasure – prod. Level 1 - Najnowsza produkcja słynnej wytwórni Level 1, prezentującej zawsze świeże spojrzenie na freeskiing. Ekipa słynie z niesamowitych akcji miejskich, kreatywnego podejścia do naturalnego terenu oraz spontanicznego podejmowania najdalszych podróży. Załoga odwiedziła miejsca tak różne i odległe jak Indie, Szwajcarię, Japonię, Kolumbię Brytyjską, Alaskę, a nawet stolicę USA, Waszyngton. Solidna dawka dobrego humoru i dystansu do rzeczywistości czyni filmy Level 1 pozycją obowiązkową dla każdego fana narciarstwa.

20:50 – przerwa

21:00 – Snowmads – prod. Red Bull Media House & Fabian Lentsch - Historia niezwykle ambitnego projektu realizowanego przez austriackiego freeridera Fabiana Lentscha. Po opuszczeniu cyklu zawodów Freeride World Tour, postanowił on zbudować terenowego kampera i wraz z zaprzyjaźnionymi riderami, filmowcami i fotografem, ruszyć na poszukiwania śniegu na wschód. Na trasie znalazły się kraje takie jak Grecja, Turcja, Gruzja, Iran, Azerbejdżan i Rosja – taki zestaw miejsc to gwarantowana przygoda!

22:00 – Ruin&Rose – prod. Matchstick Productions - Jeden z głównych punktów tegorocznego programu Pure Powder Tour, najnowszy film legendarnej wytwórni Matchstick Productions. Tym razem zaprosili oni do współpracy słynącego z niesamowitych pomysłów filmowca Bena Sturgulewskiego, twórcę wielokrotnie nagradzanego filmu „Valhalla”. Połączenie niesamowitej kreatywności Sturgulewskiego z doświadczeniem wytwórni, zaowocowało, jak sami mówią, „najlepszym filmem w historii Matchstick Productions”.

Bilety na całe wydarzenie w cenie 35 zł dostępne w kasie kina Luna oraz w systemie sprzedaży internetowej kina.
Wstęp na samą wystawę jest bezpłatny.