NewsletterFacebook

Rytm moich kroków

Rytm moich kroków. The Beat Beneath My Feet

Premiera
r. John Williams, UK 2014, 91 min., od lat 14
zwiastun: https://youtu.be/PJo9qTVTN0o

Musisz znaleźć swój głos. Każdy gitarzysta ma swój niepowtarzalny głos.

Nastoletni Tom odkrywa, że jego sąsiad to naprawdę skompromitowany „Bóg rocka”, który według mediów od 8 lat nie żyje. Chłopak zgadza się nie ujawniać sekretu pod warunkiem, że muzyk nauczy go mrocznej sztuki gitarzysty rockowego.

Wszystko jest muzyką. Tom ją słyszy. W duszy mu gra. Zawsze. Z słuchawkami na uszach przemierza szkolne korytarze, jeździ na rowerze. Na zewnątrz jest trochę fajtłapowatym, nieśmiałym kolesiem, często obiektem kpin rówieśników. Gdy zostaje jest gwiazdą rocka. Śpiewa i gra na gitarze. W tajemnicy przed matką. Według matki rock to zło i zguba dla młodego człowieka, czego znamienitym przykładem jest jej ex, ojciec Toma - muzyk rockendrollowy.
Wszystko się zmienia, gdy do mieszkania na parterze sprowadza się incognito Max Stone wraz z kompletem niebotycznie wielkich kolumn, których nie boi się używać. Gdy Tom w końcu rozpoznaje w nim gwiazdę sprzed 20 lat - gitarzystę zespołu Nothing - stawia wszystko na jedną kartę – prosi nieznajomego by ten nauczył go wszystkiego, co wie o muzyce.

Festiwale: Raindance 2014, Berlin Generation 2015, Newport Beach IFF 2015

John Williams urodził się w Londynie w 1979 r. Jako młody chłopak zrobił swój pierwszy film na komputerze Amiga 200. Studiował animację na Walijskim Uniwersytecie w Newport. Pracował przy efektach specjalnych i animacji w teledyskach Coldpley i 1 Giant Leap. Jest autorem krótkich filmów dla takich organizacji jak Greenpeace. W 2004 przerwał swoja karierę filmową by uczyć dzieciaki z problemami w uczeniu się – to doświadczenie natchnęło go do kolejnego projektu filmowego – wielokrotnie nagrodzonego HIBERNATION. „Rytm moich kroków” to jego debiut pełnometrażowy.
Filmografia: 2000 Robots; 2006 Hibernation; 2009 Paraphernalia; 2014 Rytm moich kroków

Czas trwania: 
91 min