NewsletterFacebook

Sekrety z szafy. Konkurs filmów krótkometrażowych

Tytuł oryginalny: 

Secrets From the Closet

Szafa Amelii
reż. Halima Lucas
Amelia ma 11 lat. W szkole nie ma przyjaciół. Często znajduje złośliwe karteczki, papierowe kule we włosach, słyszy przezwiska. Nie mówi o tym nawet ukochanemu tacie. Ma pewien sekret, do którego klucz kryje się w szafie.

Rumieniec
reż. Els Decaluwe
Lotte ma ogromny problem. Niestety jest bardzo widoczny. Właściwie to wymalowany na jej twarzy. Bo Lotte nieustannie się rumieni i przez to w jej życiu jest pełno wstydliwych sytuacji. Pewnego dnia poznaje chłopca. 

Lis
reż. Louise Turley
Harry’emu wydaje się, że jest lisem. Chłopak gra w football i pojawia się na boisku w lisich uszach.Matka się go wstydzi, nie wie, co ze sobą zrobić i próbuje się ukryć. A chłopak właściwie wszystkich zaskakuje swoim wyglądem – kolegów, trenera i innych rodziców. Gdy zaczyna się mecz, sytuacja się przybiera nieoczekiwany obrót.

Odpłynąć
reż. Cyprien Clément-Delmas
Paul marzy o wspólnym żeglowaniu ze swoim tatą. Ale ten nie chce się z nim wybrać, jest smutny, apatyczny. Właściwie ojciec niknie oczach. Przed Paulem trudne zadanie.

Hugo Bumfeldt
reż. Éva Katinka Bognár
Hugo to mały kosmita żyjący na odległej planecie. Pewnego dnia dostaje w prezencie nowe zwierzątko. To nurek, prawdziwy człowiek z Ziemi!

Emil i skoki do wody
reż. Friedemann Hottenbacher
Stary Most w Mostarze (Bośnia i Hercegowina) to wyjątkowe miejsce. Ma piękną, starą tradycję, której częścią są widowiskowe skoki do rzeki. Emil marzy, by dołączyć do skoczków.

Ograniczenie wiekowe: 9+

 

Czas trwania: 
87 min