NewsletterFacebook

Skarb piratów - spektakl Teatru Wariacja

W niedzielę 18 października zapraszamy wszystkich na godz. 11:00 na spektakl Teatru Wariacja pt. "Skarb piratów"!

W programie animacje, szanty, zabawy z widownią, niesamowite pomysły!

Bilety w przedsprzedaży 15 zł / w dniu spektaklu 20 zł

Teatr „Wariacja” powstał w marcu 2006 roku wraz z premierą przedstawienia "Czarodziejski Flet" wg opery W.A. Mozarta. Teatr prowadzi Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Partnerem scenicznym jest Michał Głowacki absolwent Szkoły Aktorskiej Machulskich

"Wariacja" to nie tylko wesołe teatralne pomysły inspirowane muzyką klasyczną, to radość z tworzenia teatru, którą aktorzy dzielą się z widzami. Grają z pasją i bawią się z widownią, bo to ona prowokuje "wariacje" czyli improwizacje. Artyści dbają o piękne słowo, aby widownia odnosiła się do nich z szacunkiem. Pokazują czarodziejski świat teatru, do którego można wejść, by poczuć radość i smutne i szczęście. Odkrywają piękno muzyki klasycznej, której gdy słucha się duszą człowiek potrafi wznieść się i naprawdę latać.

* W ramach cyklu pt. Opera dla najmłodszych,  pokażemy dzieciom jak polubić muzykę klasyczną . Wybraliśmy takie opery, balety czy bajki muzyczne, które są wesołe, z innej epoki i posiadają wątki edukacyjne.

* Drugim nurtem są bajki interaktywne, podczas których dzieci tańczą, uczestniczą w grach i konkursach, śpiewają, a nawet jedzą warzywa i owoce.