NewsletterFacebook

Sławetny: Agent sekretny

Tytuł oryginalny: 

Anacleto: Agente Secreto

Adolfo (Quim Gutiérrez) odkrywa, że jego ojciec (Imanol Arias) jest słynnym agentem, Sławetnym. Ma nadzieję, że ta rewelacja zmieni jego życie, które nie jest specjalnie fascynujące, szczególnie po tym, jak opuściła go narzeczona, Katia (Alexandra Jiménez). Adolfo wyrusza z ojcem w akcję przeciwko Vázquezowi (Carlos Areces), groźnemu przestępcy, którego celem jest zgładzenie agenta.

Javier Ruiz Caldera (Straszny hiszpański film) bierze na warsztat jeden z popularnych do dziś komiksów z lat 60. XX wieku autorstwa Manuela Vazqueza i z rozmachem przenosi go na duży ekran, zastępując rysunkowe postacie aktorami.

Adolfo (Quim Gutiérrez) odkrywa, że jego ojciec (Imanol Arias), z którym od dwudziestu lat nie miał kontaktu, jest słynnym agentem, Sławetnym – eleganckim panem w nienagannie skrojonym garniturze i śnieżnobiałej koszuli ozdobionej muszką, któremu bardzo nie w smak jest ustawa antynikotynowa. Adolfo ma nadzieję, że ta rewelacja będzie miała pozytywny wpływ na zmianę jego życia, które nie jest specjalnie fascynujące, szczególnie po tym, jak opuściła go narzeczona, Katia (Alexandra Jiménez) twierdząc, że jest nudziarzem.  Adolfo wyrusza z ojcem w akcję przeciwko Vazquezowi (Carlos Areces), groźnemu przestępcy, którego celem jest zgładzenie agenta.

Znakomicie dobrana obsada filmu: Imanol Arias (Papierowe ptaki, Kwiat mego sekretu, Labirynt namiętności), Quim Gutiérrez (Wielka hiszpańska rodzina, Kuzyni, GranatowyPrawieCzarny), Alexandra Jiménez (Jak być normalną, Wiedźmy z Zugarramurdi), Carlos Areces (Ta noc jest moja, Przelotni kochankowie), Berto Romero (Jak zostać Katalonką, Straszny hiszpański film) i niezawodna Rossy de Palma (Kika, Zwiąż mnie!, Kobiety na skraju załamania nerwowego) gwarantują świetną rozrywkę.

Atutem filmu jest wartka akcja i spektakularne efekty specjalne, które zostały wyróżnione nagrodą Goya hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej.

Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2015
Czas trwania: 
97 min
Reżyseria: 
Javier Ruiz Caldera