NewsletterFacebook

Ta noc jest moja

Tytuł oryginalny: 

Mi Gran Noche

Zaskakująca, błyskotliwa, inteligentna komedia Álexa de la Iglesii. Studio telewizyjne, upalne sierpniowe dni, podczas których w zawrotnym tempie nagrywany jest sylwestrowy program rozrywkowy.  Jego gwiazdą jest Alphonso (Raphael), z którym rywalizuje Adanne (Mario Casas).

Nieszczęśliwe wypadki na planie, szantaże i spiski – wszystko w chaosie i z poczuciem humoru charakterystycznymi dla twórczości reżysera.

Zaskakująca, błyskotliwa, inteligentna komedia Álexa de la Iglesii (Las brujas de Zugarramurdi, La chispa de la vida, Balada triste de trompeta).

Studio telewizyjne, upalne sierpniowe dni, podczas których w zawrotnym tempie nagrywany jest sylwestrowy program rozrywkowy.  Jego gwiazdą jest Alphonso (w tej roli Raphael – wielka gwiazda hiszpańskiej piosenki, posiadacz Uranowej Płyty, którą wręcza się artystom, gdy ich płyty osiągną sprzedaż na poziomie 50 milionów egzemplarzy. Oprócz Raphaela otrzymali ją tylko Michael Jackson, AC/DC i Queen.). Gwiazdką - reprezentujący nurt „latino”, uwielbiany przez nastolatki Adanne (Mario Casas), którego nawet na krok nie opuszcza mały, wszechobecny, irytujący argentyński menedżer (Tomás Pozzi).

W dżungli kuriozalnych profesjonalistów telewizyjnego showbiznesu odnajdziemy również skonfliktowaną parę prowadzących program (Carlina Bang i Hugo Silva) i szorstką realizatorkę obrazu (Carmen Machi), a wśród gości gali „skoszarowanych” w dusznym, gorącym studiu skierowanego przez biuro pośrednictwa pracy statystę (Pepón Nieto) i jego matkę (Terele Pávez) oraz pozornie słodką i niewinną Palomę (Blanca Suáez), która wielu mężczyznom dała się we znaki. Nieszczęśliwe wypadki na planie, szantaże i spiski – wszystko z szybką akcją, w chaosie i z poczuciem humoru charakterystycznymi dla twórczości baskijskiego reżysera.
 

Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2015
Czas trwania: 
100 min
Reżyseria: 
Álex de la Iglesia