NewsletterFacebook

Tęcza

Tytuł oryginalny: 

Dhanak

Pari ma 10 lat i młodszego brata Chatu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed swoimi 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?
Zatrać się w marzeniach. Jeśli zamkniesz oczy marzycielsko… w środku nocy zobaczysz najpiękniejszą, najbardziej magiczna tęczę.
„Tęcza” to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok. Podczas wyprawy do pobliskiej wioski Pari zauważa plakat z aktorem Shah Rukhim Khanem, który zachęca ludzi do zapisywania swoich oczu na liście organów do oddania. Pari jest przekonana, że Shah Rukh może pomóc jej bratu odzyskać wzrok, więc codziennie pisze do niego list, ale nie dostaje odpowiedzi, a zbliżają się dziewiąte urodziny Chotu. Pewnego dnia dowiaduje się, że Shah Rukh kręci film w miejscu, oddalonym o 300 km od jej wioski, i postanawia spotkać się z nim osobiście.

Gatunek: 
familijny
Kraj produkcji: 
Indie
Rok produkcji: 
2014
Czas trwania: 
103 min
Reżyseria: 
Nagesh Kukunoor
Scenariusz: 
Nagesh Kukunoor
Obsada: 
Krrish Chhabria, Hetal Gada, Gulfam Khan, Vipin Sharma
Premiera zagraniczna: 
08 luty 2015