NewsletterFacebook

Youth ain't so easy. 14+ w szortach

Balkon 

W klasie Tiny pojawiła się nowa dziewczyna w hidżabie. Niewiele o niej wiadomo. Może przyjechała z Egiptu, może z Iraku – ale czy to ma znaczenie? Tina to dziewczyna z problemami, świetnie rozumie jak ciężko może być w życiu. Jest zafascynowana nową. Jest też przekonana, że Dana jest ofiarą przemocy domowej.

Eden

Jest tak gorąco, że widać powietrze. Dwóch przyjaciół włóczy się po mieście. Wkradają się do zarośniętego ogrodu. To opuszczony kurort. Przemoc, która kiedyś skaziła to miejsce ożywa w chłopcach.

Kradzione

Russell i Waylen kradną auta. Takie życie. Kiedy znajdują auto z kasetami śmiertelnie chorego mężczyzny, jeden chce odstawić auto właścicielowi, drugiemu desperacko potrzebne są pieniądze.

Matka wie najlepiej

Matka nie ma żadnych problemów z tym, że jej synek właśnie przedstawił jej swojego chłopaka. Chce tylko udzielić mu kilku dobry rad. Niespodziewanie szczera rozmowa odkrywa prawdziwe relacje. Chłopak przedstawia matce swojego partnera. Ma szczęście, ma bardzo otwartą i tolerancyjną matkę. Nie wszyscy mają takie szczęście. Ale według niej najlepiej będzie jeśli zachowa całą sprawę dla siebie. Na pewno nie powinien nic mówić ojcu. Powinien też uważać w miejscach publicznych. Wiele osób jest przecież uprzedzonych.

Piknik 

Sarajewo, godziny szczytu. Emir (15 lat) w towarzystwie pracownika socjalnego jedzie na spotkanie z ojcem odsiadującym wyrok. Chłopak jest zdenerwowany. Przez korki jest spóźniony, co oznacza, że zostało mu tylko 20 minut na widzenie.

Refuge Blues

 

Obóz imigrantów pod Calais. Między barakami suszy się pranie. Woda gotuje się nad ogniskami, w wózkach sklepowych zgromadzony jest cały dobytek człowieka. Dorobek życia. Ludzie zaczynają się buntować, chcą więcej. Podróż przez codzienność „dżungli” do wiersza W.H. Audena z 1939 r. „Refugee Blues”.

Sputnik

Sam rozbija swój motorower na środku pustkowia – ziemi niczyjej gdzieś na granicy holenderskiej w Walonii. Pomaga mu Gilles właściciel staromodnej budki z kiełbaskami, której główną klientelą są ludzie z półświatka, a wśród nich Zola. Sam zakochuje się na zabój.  

Trampkarze

14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz mieszkają w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Mają marzenie wielu chłopców w ich wieku – chcą być wielkimi piłkarzami. Są na początku drogi, trudnej i wymagającej poświęceń. Wkrótce opuszczą dom. Ich ojciec chciałby, żeby byli przygotowani.

 

Czas trwania: 
119 min