NewsletterFacebook

Zabłąkani

Tytuł oryginalny: 

Perdiendo El Norte

Hugo (Yon González) i Braulio (Julián López), po obejrzeniu programu telewizyjnego „Hiszpanie w świecie” wyobrażają sobie niemal idealny obraz Niemiec. Obaj z wyższym wykształceniem, pełni wiary we własne możliwości, jadą do Berlina. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest ani tak piękne, ani tak łatwe, jak wyglądało w telewizji. Ich droga do sukcesu staje się koszmarem, nie pozbawionym jednak elementów satyrycznych.

Kryzys gospodarczy dał się wszystkim we znaki. Również młodym ludziom, którzy, nie mogąc znaleźć pracy w Hiszpanii, wyruszyli do różnych krajów Europy z nadzieją na zarobienie pieniędzy.

Hugo (Yon González) i Braulio (Julián López), obaj z wyższym wykształceniem, po obejrzeniu programu telewizyjnego „Hiszpanie w świecie” wyobrażają sobie niemal idealny obraz Niemiec. Pełni wiary we własne możliwości jadą do Berlina. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest ani tak piękne, ani tak łatwe, jak wyglądało w telewizji. Ich droga do sukcesu staje się koszmarem, nie pozbawionym jednak elementów satyrycznych.

Nacho G. Velilla (Fuera de carta), stworzył ujmującą komedię, która zdobyła serca hiszpańskiej publiczności. W obsadzie Carmen Machi (Jak zostać Baskiem, Jak zostać Katalonką) Javier Cámara (Porozmawiaj z nią, Złe wychowanie) i znakomity José Sacristán (Madrid, 1987, Magical Girl) w roli doświadczonego emigranta, który „oświeca” młodych tułaczy, jak żyć.

 

Kraj produkcji: 
Hiszpania
Rok produkcji: 
2015
Czas trwania: 
102 min
Reżyseria: 
Nacho García Velilla