NewsletterFacebook

Slajdy podróżnicze

Wydarzenie trwa od: 
08 Wrzesień 2016 -
19:00 do 21:00

Slajdy podróżnicze w kinie Luna - pomysły na udane wakacje

Za oknem robi się coraz cieplej. To już ostatni dzwonek, aby na poważnie usiąść do wakacyjnych planów. W kinie Luna znajdziecie wiele ciekawych inspiracji: Syberia, Etiopia, Chorwacja, Boliwia, Peru, Chiny, Nowa Zelandia. Zapraszamy na czwartkowe spotkania podróżnicze!

Mimo, że jesienno-wiosenny sezon slajdowy powoli za nami kontynuujemy cykl IN MUNDO w warszawskim kinie Luna. Raz w miesiącu, jak zwykle w czwartki o godzinie 19.00, zapraszamy na  pełne pasji podróżnicze opowieści z różnych zakątków świata. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie zabiorą nas na Syberię i rosyjski Daleki Wschód. Dotrzemy nad Bajkał – najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Monika Witkowska opowie o Etiopii i Dżibuti - dwóch krajach położonych w tak zwanym Rogu Afryki. W trakcie tej slajdowej podróży dowiemy się, dlaczego kobiety Mursi rozciągają sobie wargi, jak wygląda hamerska inicjacja, wytropimy miejsce przechowywania Arki Przymierza, powędrujemy przez Góry Simen, zobaczymy  jak wyglądają źródła Nilu, pomodlimy się w wydrążonych w skałach kościołach, spędzimy kilka dni na pustyni i ponurkujemy z rekinami wielorybimi. Podczas podróży do Chorwacji zobaczymy to, czego nie widział Marco Polo. Anna i Krzysztof Kobusowie wcielą się w piratów z Kornatów i będą poszukiwać podwodnych skarbów. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów. Z Anną i Marcinem Szymczakami powędrujemy przez kolonialne miasta Boliwii – La Paz, Sucre i Potosi. Dotrzemy na największe solnisko na świecie Salar de Uyuni. Będziemy podziwiać bezkres pustyni Atacama, gorące źródła, gejzery i wulkany. W Peru odkryjemy prastare miasta Inków, spotkamy rodowitych mieszkańców Andów. Będziemy podziwiać lokalne festiwale i barwną kulturę. Przekonamy się także, że w Chinach nadal można znaleźć dzikie, odludne miejsca z fascynującą przyrodą i spektakularnymi zabytkami. Będziemy przemierzać pustynię Badai Jaran, wędrować przez góry Bogda Shan, a także zwiedzać tybetańskie klasztory. Na koniec zapraszamy na Antypody. Małgorzata i Marcin Złomscy opowiedzą nam jak można podróżować z dala od utartych turystycznych szlaków i przebywać blisko niesamowitej, nowozelandzkiej przyrody.

Szczegółowy program: Slajdypodroznicze.pl/slajdy-w-lunie

Zapraszamy!

Kiedy: czwartki o godz. 19.00

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy

Współorganizatorzy: Kino Luna, Muzeum Azji i Pacyfiku

Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, Wazji.pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl

Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus

Pełny program i bilety (16 PLN): www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

 

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

 

PROGRAM:

7 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie, więcej…  (Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

5 maja (czwartek), godz. 19.00 Róg Afryki – tajemnice zaginionej Arki i niezwykłe plemiona, więcej…
(Monika Witkowska)

2 czerwca (czwartek), godz. 19.00 Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?, więcej…
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

30 czerwca (czwartek), godz. 19.00 Śladami Marco Polo. Chiny poza utartymi szlakami

(Anna i Marcin Szymczakowie)

4 sierpnia (czwartek) godz. 19.00 Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Chile, Peru
(Anna i Marcin Szymczakowie)

8 września (czwartek), godz. 19.00 Nowa Zelandia – tam, gdzie zaczyna się dzień, więcej…  (Anna i Marcin Szymczakowie)

Od października 2016 r. pokazy będą odbywać się co tydzień, jak zwykle w czwartki o godz. 19:00.

Filmy powiązane z wydarzeniem