NewsletterFacebook

Kulturalne niedziele w Lunie: Florence Griswold Museum w Connecticut "W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm"

Wydarzenie trwa od: 
25 Czerwiec 2017 -
17:00 do 20:30

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Widzów Luna powraca do retransmisji na wielkim ekranie najciekawszych przedstawień londyńskiego National Theatre i francuskiej Comédie-Française oraz cyklu Wystawy w Lunie, który prezentuje kolekcje najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie.

Zaprezentujemy spektakle z sezonu 2015/2016 w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Projekcje kinowe zarejestrowane w technologii High Definition, zostały wyświetlone z cyfrowych kopii DCP zgodnych z międzynarodowym standardem kinowym DCI (kopia cyfrowa DCP).
Standard ten gwarantuje najwyższą jakość obrazu (rozdzielczość HD lub wyższą – 2k, 4k) oraz dźwięku przestrzennego Digital Dolby Surround 5.1.

Program KULTURALNYCH NIEDZIEL W LUNIE:
29.01 - Spektakl Comédie-Française "Romeo i Julia"
5.02 - Spektakt National Theatre "Kaci"
12.02 - Spektakl National Theatre "Jak wam się podoba"
19.02 - Wystawa z The National Gallery w Londynie: GOYA
26.02 - Wystawa z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo: MUNCH
5.03 - Spektakl Comédie-Française "Mizantrop"
12.03 - Spektakl National Theatre "Ziemia niczyja"
19.03 - Wystawa z The Barnes Foundation w Filadelfii: RENOIR, poważany i znieważany
2.04 - Spektakl Donmar Warehouse w Londynie "Święta Joanna"
9.04 - Spektakl National Theatre "Hedda Gabler"
23.04 - Wystawa na ekranie: dokument Phila Grabsky'ego "Ja, Claude Monet"
7.05 - Spektakl Barbican Theatre w Londynie "Wieczór trzech króli"
28.05 - Spektakl National Theatre "Rosencrantz i Guildenstern nie żyją"
4.06 - Wystawa na ekranie: The Royal Academy of Arts w Londynie "Manet - portrecista życia"
11.06 - Spektakl Barbican Theatre w Londynie "Obsesja"
18.06 - Spektakl National Theatre "Kto się boi Virginii Woolf"
25.06 - Wystawa na ekranie: Florence Griswold Museum w Connecticut "W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm"

Bilety:
normalny 35 zł
ulgowy/z kartą Lunatyka 30 zł

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę Kulturalnych Niedziel w niedzielę 25 czerwca o godz. 17:00 - Wystawa na ekranie: Florence Griswold Museum w Connecticut "W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm"

Podążając za tematyką poruszoną w filmie „Portrety ówczesnych ogrodów: od Moneta do Matisse’a” prezentowanego w trzecim sezonie cyklu „Wystawa na ekranie”, Phil Grabsky prezentuje swój nowy film osnuty wokół niezwykle popularnej wystawy „Ogród artysty: Impresjonizm amerykański i ruch ogrodów” koncentrującej się na latach 1887-1920 w Florence Griswold Muzeum w stanie Connecticut, powszechnie uważanym za kolebkę amerykańskiego impresjonizmu.

Impresjonizm amerykański wiąże swoje początki z inspiracją twórczością francuskich artystów, jak Renoir i Monet, ale później stworzył własny styl i wytyczył własną ścieżkę. W ciągu trzydziestu lat stał się nie tylko ukochanym stylem malarskim Amerykanów, ale także wiele opowiedział o mieszkańcach Ameryki jako narodzie.

Historia amerykańskiego impresjonizmu jest ściśle związana z miłością do ogrodów i chęcią zachowania piękna przyrody w szybko urbanizującym się kraju. W tym celu powstało wiele kół i stowarzyszeń zajmujących się pielęgnacją przyrody i zakładaniem ogrodów.

Filmowa podróż do pracowni, sal muzealnych, ogrodów i zabytkowych miejsc w całej wschodniej części Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji to prawdziwa uczta dla oczu.

Filmy powiązane z wydarzeniem