NewsletterFacebook

Spektakl teatralny REWOLUCJA BALONOWA

Wydarzenie trwa od: 
21 Kwiecień 2017 -
19:30 do 21:30

„Rewolucja balonowa” w reżyserii Sławomira Batyry, czyli sentymentalna podróż do lat 90-tych od września w całej Polsce.

Gumy Donald, podróże nad Bałtyk Polonezem, zasiadanie przed telewizorem z wypiekami na twarzy przy kolejnym odcinku „Dynastii” - dobrze pamiętamy te czasy i często do nich wracamy we wspólnych wspomnieniach.

„Rewolucja balonowa” to monodram napisany specjalnie dla Katarzyny Marii Zielińskiej przez Julię Holewińską, zdobywczynię Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.  Dzięki temu tekstowi wracamy do wspomnień o polskiej transformacji ustrojowej lat 90. To portret pierwszego wychowanego w demokracji pokolenia - dzisiejszych trzydziestolatków, którzy jako kilkuletnie dzieci obserwowali zachodzące w Polsce zmiany. Kim są dziś? Które z ich marzeń się spełniły, a z którymi musieli się rozstać? Co tak naprawdę pamiętamy z tamtych lat? 

Monodram w wykonaniu Katarzyny Marii Zielińskiej dzięki koprodukcji Fundacji MA FUNDACJA i FEEL IT MANAGEMENT jest drugą odsłoną „Rewolucji Balonowej”,  tym razem w nowej, niekonwencjonalnej formie muzodramu.  Aktorce towarzyszy kontrabasista – Ksawery Wójciński, tworząc spektakl zbudowany jak muzyczna partytura. Kontrabas ilustruje, rytmizuje, przywołuje cytaty muzyczne. Aktorka mówi, śpiewa, naśladuje dźwięki natury i głosy przeróżnych postaci. Finezyjnej formie muzycznej towarzyszą migawki starych zdjęć przedstawiających rzeczywistość przełomu 89 roku.

Marcin Zawada podkreśla, że muzodram : „dobrze się ogląda szczególnie ze względu na Katarzynę Marię Zielińską - aktorkę o dużym temperamencie z łatwością przechodzącą od zafascynowanej światem nastolatki, do roli kobiety radzącej sobie z dorosłością. (…) To pokaz umiejętności aktorskich Zielińskiej”

Premiera nowej odsłony „Rewolucji Balonowej” w reż. Sławomira Batyry miejsce na scenie „Kalinowego Serca” w Warszawie w kwietniu br. W 2016 roku spektakl można było obejrzeć w kilkunastu miastach w Polsce w ramach programu Teatr Polska.

Zapraszamy tym razem na spektakl „Rewolucja Balonowa” do Kina Luna w Warszawie w piątek 21 kwietnia o godz. 19:30.
To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie odbyć tę wyjątkową podróż do czasów pachnących gumą balonową.

Bilety:
do 17.04 - 35 zł normalny / 30 zł ulgowy
od 18.04 - 40 zł normalny / 35 zł ulgowy

 

Rewolucja Balonowa

obsada: Katarzyna Maria Zielińska, Ksawery Wójciński – kontrabas

autor: Julia Holewińska

reżyseria: Sławomir Batyra

scenografia: Katarzyna Maria Zielińska

wizualizacje: Katarzyna Kural Sadowska

zdjęcia do wizualizacji: FOTO NOVA - Tomasz Wierzejski

choreografia: Kaya Kołodziejczyk

muzyka: Ksawery Wójciński

oprawa graficzna: Rogue Łukasz Jaworski / PR Agnieszka Witerscheim

materiały filmowe: Magdalena Batyra & Jacek Bassa

plakat: Rogue Łukasz Jaworski

Koprodukcja: Fundacja MA FUNDACJA i FEEL IT MANAGEMENT

Czas trwania spektaklu: 75 minut. Spektakl dla widzów od 13 lat.

Filmy powiązane z wydarzeniem