NewsletterFacebook

Pokazy przedpremierowe "Kedi - sekretne życie kotów"

Wydarzenie trwa od: 
21 Lipiec 2017 -
19:30 do 21:00

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy fenomenalnego kociego dokumentu w kinie Luna!

"KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW" podbił serca publiczności oraz krytyków (aż 97% pozytywnych recenzji w popularnym serwisie Rotten Tomatoes!) i stał się prawdziwym przebojem amerykańskich kin, będąc trzecim najlepiej zarabiającym nieanglojęzycznym dokumentem wszech czasów.

"To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej!" – pisał po premierze filmu amerykański krytyk Pete Hammond.

Specjalne pokazy odbędą się:

  • czwartek, 6 lipca, godz. 19:30
  • niedziela, 16 lipca, 19:15
  • środa, 19 lipca, godz. 19:30
  • piątek, 21 lipca, godz. 19:30

Bilety już w sprzedaży!

 

O filmie:

dokument, Turcja/USA, 2016, reż. Ceyda Torun, 80 min, polska premiera 28 lipca 2017

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie.

 

Filmy powiązane z wydarzeniem