NewsletterFacebook

Pokaz prasowy filmu "Arytmia" - 11. Sputnik nad Polską

Wydarzenie trwa od: 
18 Październik 2017 -
13:00 do 15:00

Pokaz prasowy zdobywcy Grand Prix 28. „Kinotawra” - „Arytmii” Borisa Chlebnikowa

W środę 18 października o godz. 13:00 zapraszamy na pierwszą projekcję 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Zaprezentujemy zdobywcę Grand Prix tegorocznego festiwalu „Kinotawr", najnowszy film Borisa Chlebnikowa „Arytmia”.

„Arytmia” to filmowa metafora życia ukazana w niemal doskonałej formie wizualnej, znakomity rezultat współpracy autorki scenariusza Natalii Mieszczaninowej i reżysera Borisa Chlebnikowa. Nie zobaczymy tu patosu i uogólnień, twórcy pokazują nam mały fragment rzeczywistości, wprowadzając nas w codzienne życie młodej pary lekarzy. Ona pracuje w izbie przyjęć, on jest lekarzem pogotowia ratunkowego. Ratowanie ludzkiego życia jest dla nich codziennością. Znacznie trudniejsze okazuje się odbudowanie i pielęgnowanie relacji między sobą, gdy nie wystarcza czasu na sen, rozmowę czy - jak mówi główny bohater, w którego wciela się rewelacyjny Sasza Jacenko – „głęboki wydech”. W filmie nie znajdziemy ani jednej fałszywej nuty. Mimo lakonicznej formy i zamierzonego, nierównego rytmu obraz jest niezwykle klarowny, przekazuje odbiorcy znacznie więcej niż zostaje wypowiedziane na głos. Nawet jeśli Boris Chlebnikow nadal utożsamia się z „nowymi cichymi”, to „Arytmia” z pewnością jest jego głośną deklaracją.

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy 18 października o godzinie 13:00 do warszawskiego kina Luna, sala B.

UWAGA!  
Przedstawicieli mediów zapraszamy również do akredytowania się na warszawską edycję 11.Sputnika nad Polską, zgłoszenia przyjmujemy do 19.10 TUTAJ!

a