NewsletterFacebook

VII Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Wydarzenie trwa od: 
25 Listopad 2017 - 12:00 do 26 Listopad 2017 - 17:00

VII Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

25-26 listopada, kino Luna

Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.

Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. W większości historii pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu, czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.

Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem. Pokażemy filmy o wyjątkowych postaciach światowego żeglarstwa (Ivan Bourgnon w filmie „Jeździec oceanów”, oraz Laura Dekker w filmie „Dziewicza podróż”). Będą filmy pokazujące żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia „Morscy Cyganie. Na krańcu świata”. Pokażemy też obraz  „Bon voyage”, który przez żeglarstwo dotyka jednego z największych problemów współczesnego świata czyli kwestę uchodźców.

Z kolei film „Niech płynie muzyka” to relacja z niezwykłego projektu artystycznego docierania z muzyką do małych wyspiarskich społeczności u wybrzeży Atlantyku.   

Pokażemy dwa filmy fabularne. Pierwszy z nich „Za burtą” jest oparty na prawdziwych zdarzeniach, które miały miejsce u wybrzeży Nowej Zelandii w 1989 roku. Jest to film o przetrwaniu 119 dni na oceanie po wywrotce jachtu.

Drugi , to zapowiadany już od jakiegoś czasu film „Wiatr”. Jeden z najbardziej znanych kinowych filmów w całości poświęcony żeglarskiej rywalizacji na wodzie. W rolach głównych występują znani aktorzy: Jennifer Gray, znana ze filmu „Dirty Dancing”, oraz Matthew Modine. Jest to piękna historia, która spodoba się każdemu, nie tylko żeglarzom. Film miał swoją premierę w 1992 roku, od tamtego czasu nie był pokazywany w Polsce na dużym ekranie. Na festiwalu pokażemy ten film w wysokiej jakości obrazu i z całkiem nowym tłumaczeniem

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.

 

Zakup Karnetu:

Aby zakupić karnet na całe wydarzenie, prosimy przy pierwszym bloku zaznaczyć bilet JachtFilm Karnet o wartości 65zł. Następnie po dokonaniu transakcji, trzeba albo odebrać w kasie dwie wejściówki na kolejne bloki, albo wydrukować i mieć przy sobie bilet (plik PDF) który Państwo dostaną mailowo.

 

ffz

 

 

Filmy powiązane z wydarzeniem