NewsletterFacebook

Kwietniowe kulturalne niedziele w Lunie

Wydarzenie trwa od: 
22 Kwiecień 2018 -
11:00 do 12:30

W związku z zainteresowaniem cyklem KULTURALNE NIEDZIELE, powracamy z nowymi propozycjami dla Państwa!

Zapraszamy w kwietniowie niedziele na godzinę 11:00 do Luny!

Poniżej program wydarzenia:

Niedziela, 8 kwietnia, 11:00
BOSCH – Ogród snów

Film dokumentalny w reżyserii Jose Luis Lopez Linares o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie Ogród rozkoszy ziemskich. W przygotowaniu produkcji wzięło udział wielu artystów, pisarzy, filozofów, muzyków i naukowców dzieląc się osobistymi przemyśleniami o historycznym i artystycznym znaczeniu obrazu, kontynuując dyskurs rozpoczęty 500 lat temu na dworze książąt Nassau, kiedy wierzono, że obraz został jedynie zlecony przez Boscha.
Jest bardzo niewiele danych na temat tożsamości i życiorysu Boscha,  co wzmaga jeszcze zainteresowanie wokół zagadki znaczenia ukrytego w jego twórczości. Jak mówi Falkenburg, narrator dokumentu i prowadzący rozmów z uczestnikami: “Na końcu powieści pisarz zazwyczaj ujawnia tajemnicę. W tym przypadku autor nie chce, aby rozwiązać zagadkę, chce sam nią pozostać.”

90 min

Zwiastun


Niedziela, 15 kwietnia, 11:00
Intimissimi on Ice 2017 z Andrea Bocellim – “Legenda Piękna”

Z wynikiem ponad 80ml sprzedanych płyt, Andrea Bocelli powraca do kina jako gwiazda zapierającej dech w piersiach retransmisji widowiska łączącego operę, muzykę pop, modę i łyżwiarstwo figurowe zrealizowanego w Arena Di Verona we Włoszech.
Najsłynniejsze utwory operowe i pokaz łyżwiarki najwyższej próby. Intimissmi on Ice to spektakl audio-wizualny, w którym występują najbardziej utytułowani łyżwiarze, m.in. Evgeny Plushenko, Stéphane Lambiel czy Shizuka Arakawa został spotęgowany przez efekty pirotechniczne i reflektory odbite od tafli lodu.
„A Legend of Beauty” przygotowane przez włoskiego producenta bielizny Intimissimi interpretuje na nowo historie kobiet z greckiej mitologii – pierwowzory tragedii i miłości aż po dziś dzień. Czerpiąc z ich historii, spektakl składa hołd kobiecości. Klasyczne mity we współczesnym wydaniu, w tym te najbardziej poruszające o Wenus, Helenie z Troi, Kirke czy Meduzie. Na wzór rzymskich aren, widowisko zrealizowano na gigantycznej, okrągłej tafli lodu, żeby zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia.

100 min

Zwiastun


Niedziela, 22 kwietnia, 11:00
Rewolucja – Nowa sztuka nowego świata

Ekscytujący pełnometrażowy film dokumentalny, który uwiecznia ważne chwile w historii Rosji i wpływ wydarzeń politycznych na rosyjską sztukę awangardową.
W oparciu o kolekcje największych rosyjskich instytucji sztuki, wypowiedzi współczesnych artystów, kuratorów sztuki i rozmowy z potomkami bohaterów filmu, produkcja powołuje artystów rosyjskiej awangardy z powrotem do życia. Opowiada historie między innymi Chagalla, Kandinskyego, Malewicza – pionierów, którzy rozkwitli w efekcie utopijnej wizji budowy Nowej Sztuki Nowego Świata, tylko po to, by po 15 latach dać się złamać autorytarnym władzom. Umocnienie władzy Stalina oznaczało zakończenie tego doniosłego okresu. Mimo to rosyjska awangarda wywiera silny wpływ na sztukę światową aż do dnia dzisiejszego.
Nakręcony w całości w Moskwie, Petersburgu i Londynie, przy współpracy z Galerią Trietiakowską, Państwowym Muzeum Rosyjskim, Państwowym Muzeum Ermitażu oraz z Royal Academy of Arts w Londynie, film pokazuje wcześniej zakazane i niewidziane od dziesięcioleci obrazy – arcydzieła, które rzadko opuszczają Rosję.

85 min

Zwiastun

 

Wydarzenie organizowane wraz z Pannonia Entertainment

Bilety w cenie 26 zł na każdy pokaz.

PROMOCJA DLA SENIORÓW!
Bilet na film dokumentalny w cenie 21 zł oraz na Intimissimi on Ice 2017 z Andrea Bocellim w cenie 15 zł

 

kn

Filmy powiązane z wydarzeniem