NewsletterFacebook

19. tydzień kina hiszpańskiego

Wydarzenie trwa od: 
15 Marzec 2019 - 18:00 do 21 Marzec 2019 - 23:00

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach TKH prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Wiosną 2019 roku już po raz 19. zapraszamy w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję!

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Bilety po 20zł

 

Tytuły:

Mistrzowie - http://www.kinoluna.pl/filmy/mistrzowie

Mokra Robota - http://www.kinoluna.pl/filmy/mokra-robota

Kochai bracia i siostry - http://www.kinoluna.pl/filmy/kochani-bracia-i-siostry

Królestwo - http://www.kinoluna.pl/filmy/krolestwo-0

Berlin, Barcelona - http://www.kinoluna.pl/filmy/berlin-barcelona

Yuli - http://www.kinoluna.pl/filmy/yuli

Superlopez - http://www.kinoluna.pl/filmy/superlopez

Kto Ci zaśpiewa - http://www.kinoluna.pl/filmy/kto-ci-zaspiewa

Petra - http://www.kinoluna.pl/filmy/petra