NewsletterFacebook

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" + pokaz technik detektywistycznych

Wydarzenie trwa od: 
17 Marzec 2019 - 11:30 do 13:30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Fundacja Paragraf 22 oraz Kino Luna zapraszają na pokaz specjalny filmu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" poprzedzone pokazem naukowym "Na tropie śladów".

"Na tropie śladów", to pokaz technik detektywistycznych przygotowany przez Fundację Paragraf 22. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane działania profesjonalnego sprzętu technik kryminalistycznych, który umożliwia ujawnianie śladów. Dzieci dowiedzą się więcej o specyfice linii papilarnych i poznają sposoby na zdejmowanie odcisków palców.

Czas trwania pokazu: ok. 20-30 minut

 Gdzie?

Kino Luna
10.03 g. 12:00

Zapraszamy do rezerwowania biletów w kasach kin lub za pośrednictwem strony internetowej. Pokaz w cenie biletu na seans.O filmie "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" (reż. Josephine Bornebusch)

Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi – cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń. Szkoła oskarża Maję o kradzież, a bohaterowie muszą współpracować, żeby udowodnić jej niewinność. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Kto jest prawdziwym złodziejem? Czy tej dwójce odmiennych charakterów uda się dogadać i rozwiązać zagadkę zniknięcia księgi?
Faworyt publiczności 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

W kinach od 8 marca!