NewsletterFacebook

PREMIERA Z UDZIAŁEM TWÓRCÓW: Mowa ptaków

Wydarzenie trwa od: 
25 Wrzesień 2019 - 20:00

Kino Luna i Velvet Spoon zapraszają na uroczystą premierą "Mowy ptaków", jednego z najbardziej kontrowersyjnych i oczekiwanych filmów roku. Gośćmi premiery będą, między innymi: Xawery Żuławski, Sebastian Fabijański, Marta Żmuda Trzebiatowska, Daniel Olbrychski, Wiktor Zborowski, Eryk Kulm Jr, Sebastian Pawlak, Żaneta Palica i Katarzyna Chojnacka.

 

Bohaterami "Mowy ptaków" są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

"Mowa ptaków" to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy "Na srebrnym globie" i "Szamance". Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

"Mowa ptaków" to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. "Mowa ptaków" jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

 

Bilety na stronie: http://www.kinoluna.pl/filmy/mowa-ptakow